میزان تجویز «غیرضروری» آنتی بیوتیک در انگلستان به ۲۰ درصد می رسد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
داروهای موجود در یک داروخانه
داروهای موجود در یک داروخانه

نتیجه یکی از تحقیقات دولت بریتانیا نشان می دهد حدود ۲۰ درصد از موارد تجویز آنتی بیوتیک در این کشور «غیرضروری» است.

بنا به نتیجه این تحقیق مصرف آنتی بیوتیک در یک پنجم بیمارانی که از سرفه و گلودرد رنج می برند در نهایت به مقاومت بدن بیماران مقابل آنتی بیوتیکها در آینده کمک می کند. به گفته اداره سلامت عمومی انگلستان (PHE) پزشکان عمومی به شکلی «بی رویه» برای بیمارانی که دچار عفونت شده اند آنتی بیوتیک تجویز می کنند.

تخمین زده می شود از ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تجویز سالانه آنتی بیوتیک در انگلستان دستکم شش میلیون و ۳۰۰ هزار مورد «غیرضروری» است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اداره سلامت عمومی انگلستان تاکید کرده است تنها ۱۰ درصد بیمارانی که از سرفه حاد رنج می برند نیاز به آنتی بیوتیک دارد. این در حالی است که هم اکنون برای ۴۱ درصد این بیماران داروهای آنتی بیوتیک تجویز می شود.

داده های این تحقیق در حالی از تجویز «بی رویه» آنتی بیوتیک در انگلستان حکایت دارد که سالانه حدود ۲۵ هزار نفر به دلیل مقاومت بدنشان در برابر داروهای آنتی بیوتیک جان خود را از دست می دهند.

بیشترین موارد تجویز داروهای آنتی بیوتیک در انگلستان برای عفونت های ادراری و تنفسی صورت می گیرد. بنا به اعلام اداره سلامت عمومی انگلستان تنها ۱۳ درصد افرادی که گلودرد دارند به داروی آنتی بیوتیک نیاز دارند اما پزشکان عمومی برای ۵۹ درصد آنها داروی آنتی بیوتیک تجویز می کنند. از سوی دیگر تنها ۱۳ درصد بیمارانی که مبتلا به برونشیت شده اند برای درمان به آنتی بیوتیک احتیاج دارند. اما در عمل به ۸۲ درصد آنها آنتی بیوتیک داده می شود.

بیشتر بخوانید: