مخابرات: دستوری برای نصب شیروانی بر روی کافوی خیابان انقلاب دریافت نکردیم

شیروانی نصب شده بر روی کافوی مخابرات خیابان انقلاب
شیروانی نصب شده بر روی کافوی مخابرات خیابان انقلاب Copyright Twitter: @mamlekate
نگارش از Euronews با استفاده از  خبرگزاری فارس
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در روزهای گذشته در شبکه های اجتماعی تصویری از کافوی خیابان انقلاب تهران پخش شده بود که بر روی آن شیروانی نصب شده بود. امری که ایستادن زنان معترض به حجاب اجباری بر روی این کافوها را دشوار می کند.

آگهی

روابط عمومی شرکت مخابرات ایران می گوید نصب شیروانی بر روی کافوهای خیابان انقلاب تهران ارتباطی با حرکت اعتراضی زنان به حجاب اجباری ندارد.

در روزهای گذشته در شبکه های اجتماعی تصویری از کافوی خیابان انقلاب تهران پخش شد که بر روی آن شیروانی نصب شده بود. امری که ایستادن زنان معترض به حجاب اجباری بر روی این کافوها را دشوار می کند.

با این وجود تصاویری از نصب سکوهایی بر روی این شیروانی ها که امکان ایستادن زنان معترض را فراهم می کرد نیز پخش شد. کافوها جعبه تقسیم میانی در شبکه مخابرات هستند که در نبش بسیاری از خیابان ها و چهارراه های تهران و دیگر شهرهای ایران دیده می شوند. زنان معترض به حجاب اجباری طی هفته های گذشته از این کافوها برای اعتراض استفاده کرده بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

محمد رضا بیدخام، مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات ایران در گفتگو با خبرگزاری فارس گفته است: «از گذشته با توجه به شرایط منطقه، تصمیماتی درباره ساختار فیزیکی تجهیزات مخابراتی در سطح شهر گرفته می‌شد.»

هر چند مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات تاکید کرده است که نصب شیروانی بر روی کافوها «مسبوق به سابقه» است اما وی در بخشی از سخنان خود دلیل نصب این شیروانی ها را «استفاده غیر معمول از تجهیزات مخابراتی» عنوان کرد. وی گفت: «برای مثال برخی دست فروش ها روی کافوها بساط می‌کنند که به دلیل حساسیت تجهیزات مخابراتی و اهمیت ارتباطات، در صورت مشاهده چنین مواردی اقدامات پیشگیرانه برای حفظ سلامت تجهیزات انجام می شود.»

محمد رضا بیدخام همچنین تاکید کرده است «هیچ نهادی» برای نصب این شیروانی ها به مخابرات دستوری نداده است.

روز شنبه ویدئویی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود یکی از زنان معترض به حجاب اجباری را در حال اعتراض بر بالای یکی از سکوهای شیب دار در شهر شیراز نشان می داد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۲۹ نفر در ارتباط با کمپین‌ «آزادی‌های یواشکی» بازداشت شدند

روز جهانی حجاب؛ دفاع از انتخاب پوشش اسلامی در غرب، اعتراض به حجاب اجباری در ایران

ایران درخواست رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای سفر به تهران را رد کرد