Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مشایی: همه آنهایی که ظلم کردند چه سال ۸۸ چه ۹۶ محاکمه خواهند شد

 مشایی: همه آنهایی که ظلم کردند چه سال ۸۸ چه ۹۶ محاکمه خواهند شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«من یقین دارم که دادگاه ۱۰۵۷ که جائرانه و جابرانه و ظالمانه نسبت به آقای بقایی حکم صادر کرده حتما محاکمه خواهد شد. محاکمه این قاضی بزودی انجام خواهد شد. اینها نمی توانند تحولات اجتماعی را تحلیل کنند.»

آگهی

اسنفدیار رحیم مشایی از نزدیکان محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران و از مقامات دولت او روز شنبه پیش از ورود به دادسرای فرهنگ و رسانه گفت: «من یقین دارم که دادگاه ۱۰۵۷ که جائرانه و جابرانه و ظالمانه نسبت به آقای بقایی حکم صادر کرده و آشکارا قانون اساسی و قوانین عادی را نقض کرده و آشکارا حقوق ایشان را نقض کرده حتما محاکمه خواهد شد. محاکمه این قاضی بزودی انجام خواهد شد. اینها نمی توانند تحولات اجتماعی را تحلیل کنند.»

مشایی ابتدا روز ۵ اسفند را به دو مناسبت تبریک گفت؛ ابتدا بمناسبت روز سپندارمذگان و همچنین بمناسبت روز مهندس. او گفت که به دادسرا احضار شده و اکنون برای حضور در دادسرا آمده است.

وی همچنین افزود: «اگر چوبه دار را هم بزنن خودم میام از خانه پیاده و راحت خودم می رم بالا. اگر شلاق هم بزنن من آماده هستم و هرنوع محکومیت را ما استقبال می کنیم و اصلا افتخار می کنیم اما کسانی که در مسیر ظلم حرکت می کنند بدانند این وعده الهی است که خدا هدایت را از قوم ظالم می گیرد.»

مشایی همچنین در بخشی از سخنانش پیش از ورود به دادسرا گفت: «ما نسبت به دستگاه قضایی انتقادات بسیار جدی داریم و معتقدیم که دستگاه قضایی به مسئولیت خودش عمل نمی کند. خلاف قانون بسیار مشاهده می شود و جامعه نسبت به مسئولان و مقامات قضایی سوال و انتقاد بسیار دارند. روند رسیدگی به پرونده ها عادلانه نیست.»

بیشتر بخوانید:

وی همچنین گفت که اگر قوه قضایی «سنگی یا سنگ ریزه ای» در کفش ندارد چرا دادگاه را علنی نمی کند که مردم در جریان قرار گیرند، دادگاه را علنی نمی کنند چرا که از نظر قوه قضایی مردم نامحرم هستند.

اسنفندیار رحیم مشایی همچنین افزود:‌«من مطمئن هستم در آینده نزدیک همه مقامات و همه کسانی که در جریان رسیدگی به پروندها و دعاوی مردم ظلم کردند محاکمه خواهند شد و هیچ هم فرقی نمی کند این مسائل مربوط به سال ۸۸ باشد یا سال ۹۶. این احکام همگی باطل است. چیزی که در پیشگاه خداوند باطل است، در پیشگاه مردم باطل است، برقرار نخواهد ماند. من هشدار می دهم به کسانی که گمان می برند این روند قابل ادامه دادن است، می گویم که این روند ادامه نخواهد داشت و جریان اصلاح بنیادین بر اساس انقلاب شکوهمند ما و بر اساس خواست امام و رهبری و شهیدان انجام خواهد شد و روسیاهی برای اینها خواهند ماند و کسانی که به اینها دستور می دهند دیگر اساسا کسانی نیستند که بتوانند از اینها دفاع کنند.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض غیرعادی رحیم مشایی در دادگاه

نامه اعتراضی جدید احمدی‌نژاد: قوه قضاییه ستون اصلی ظلم علیه ملت است

وکلای توماج صالحی از نقض حکم اعدام او در دیوان عالی کشور خبر دادند