Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اعتراض غیرعادی رحیم مشایی در دادگاه

تصویری از فیلم منتشر شده توسط خبرگزاری صدا و سیمای ایران
تصویری از فیلم منتشر شده توسط خبرگزاری صدا و سیمای ایران
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در بخشی از فیلم نشان داده می‌شود که آقای مشایی به ناگهان از جا برمی‌خیزد، سخنانی را با عصبانیت به مخاطبش می‌گوید و پیراهن خود را درمی‌آورد و به سوی او پرت می‌کند. این ویدئو را ببینید.

آگهی

روابط عمومی دادگاه انقلاب تهران روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای از حضور اسفندیار رحیم‌مشایی در نخستین جلسه رسیدگی به اتهاماتش خبر داد.

پیش از این گفته شده بود که وی از حضور در دادگاه خودداری کرده است.

بر اساس بیانیه روابط عمومی دادگاه انقلاب پیش از شروع دادگاه وکیل جدیدی از طرف آقای مشایی معرفی شد و وکلای سابق نیز برکنار شدند. این بیانیه می‌گوید که وکیل جدید «قبل از تشکیل جلسه دادگاه محل را ترک کرد، در نتیجه دادگاه با حضور متهم مذکور و بدون حضور وکلای مدافع متهم برگزار شد.»

به گفته خبرگزاری‌های ایران قاضی دادگاه زمان دیگری را برای رسیدگی به اتهامات آقای مشایی اختصاص داد تا وی و وکلایش بتوانند «بار دیگر کیفرخواست را ملاحظه...و برای تدارک دفاع مهیا شوند.»

این دادگاه به صورت علنی برگزار شد و در بخشی فیلمی که خبرگزاری صدا و سیما از آن منتشر کرده نشان داده می‌شود که در جریان دادرسی آقای مشایی به ناگهان از جا برمی‌خیزد، سخنانی را با عصبانیت به مخاطبش می‌گوید و پیراهن خود را درمی‌آورد و به سوی او پرت می‌کند.

هنوز دلیل اعتراض آقای مشایی مشخص نیست و خبرگزاری صدا و سیما نیز توضیحی در این باره نداده است. 

اسفندیار رحیم مشایی به اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام و توهین به مقامات قضایی متهم شده است. وی اسفند ماه سال گذشته حکم دادگاه حمید بقایی را در مقابل سفارت بریتانیا در تهران به آتش کشید. وی هدف از این اقدام را پایان دادن به «سلطه انگستان و دشمنان ایران» خواند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محکومیت مشایی در دادگاه تجدیدنظر تائید شد

قرار بازداشت موقت رحیم مشایی تمدید شد

مشایی: همه آنهایی که ظلم کردند چه سال ۸۸ چه ۹۶ محاکمه خواهند شد