Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

محکومیت مشایی در دادگاه تجدیدنظر تائید شد

محکومیت مشایی در دادگاه تجدیدنظر تائید شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس کل دادگستری استان تهران پیش از این اعلام کرده بود که در صورت تائید محکومیت اسفندیار رحیم مشایی در دادگاه تجدیدنظر تنها مجازات اشد یعنی پنج سال از حبس وی قابل اجرا خواهد بود.

آگهی

غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران اعلام کرد که محکومیت صادره در دادگاه انقلاب در مورد اسفندیار رحیم مشایی، مشاور نزدیک محمود احمدی نژاد «تائید» شده است.

رئیس کل دادگستری استان تهران در گفتگو با خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه ایران اعلام کرد که رای صادره علیه اسفندیار رحیم مشایی «قطعی و لازم الاجرا» است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

غلامحسین اسماعیلی پیش از این اعلام کرده بود که در صورت تائید محکومیت اسفندیار رحیم مشایی در دادگاه تجدیدنظر تنها مجازات اشد یعنی پنج سال از حبس وی قابل اجرا خواهد بود.

این در حالی است که رئیس دفتر سابق محمود احمدی نژاد در مجموع به شش سال و نیم حبس محکوم شده است.

شعبه اول دادگاه انقلاب تهران، معاون رئيس جمهوری پیشین ایران را برای اتهامش مبنی بر اقدام علیه امنیت کشور به ۵ سال حبس محکوم کرده بود.

اسفندیار رحیم مشایی در ارتباط با عنوان اتهامی دیگر دایر بر تبلیغ علیه جمهوری اسلامی به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به تحمل یک سال حبس و در مورد اتهام ردیف سوم دایر بر توهین به مقامات قضایی به سبب انجام وظیفه، به تحمل ۶ ماه حبس محکوم شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احکام زندان برای یاران احمدی‌نژاد؛ ۶ سال و نیم حبس برای مشایی

اعتراض غیرعادی رحیم مشایی در دادگاه

اسفندیار رحیم‌مشایی در دادگاه حاضر نشد