Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حمل و نقل عمومی رایگان؛ راه حل آلمان برای مبارزه با آلودگی هوا

حمل و نقل عمومی رایگان؛ راه حل آلمان برای مبارزه با آلودگی هوا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت آلمان قصد دارد خدمات حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگ این کشور را برای مبارزه با بحران آلودگی هوا رایگان کند.

آگهی

یکی از مهمترین مسائل زندگی در شهرهای بزرگ بی‌تردید هزینه حمل و نقل عمومی است.

 یک شهروند نیویورک آمریکا در ماه ۱۱۷ دلار هزینه استفاده از وسایل عمومی می دهد، یک شهروند لندنی نزدیک به ۲۰۰ دلار و یک پاریسی بیش از ۱۰۰ دلار در ماه برای حمل ونقل عمومی هزینه می کند. حال مقامات آلمان تصمیم گرفته اند تا برای مبارزه با آلودگی هوا و گرم شدن زمین حمل و نقل عمومی در سطح شهرهای بزرگ این کشور را رایگان کنند. 

دولت آلمان در نامه‌ای به اتحادیه اروپا اعلام کرده است که قصد چنین کاری را دارد و از دیگر کشورهای عضو می خواهد تا دست به چنین اقدامی برای مبارزه با آلودگی هوا و تغییرات اقلیمی بزنند.

تعداد معدودی از شهرهای جهان از جمله پایتخت استونی، برخی از شهرهای فرانسوی دست به چنین کاری زده اند. البته برخی از این شهرها دلیل اصلی رایگان کردن حمل و نقل عمومی را جذب توریست و گردشگران می دانند.

آلودگی هوا یکی از مهمترین بحران هایی است که اروپا با آن دست و پنجه نرم می کند. کمیسیون اتحادیه اروپایی یکی از اولویت‌های اصلی خود را مبارزه با آلودگی هوا در کشورهای عضو اتحادیه قرارداده است. 

آلودگی هوا سالانه جان چهارصد هزار اروپایی را می گیرد. به گفته کمیسیون اروپا دست کم ۹ کشور اروپایی در سال‌های اخیر به تعهداتشان برای مبارزه با آلودگی هوا عمل نکرده اند. آلمان هم در میان این کشورها قرار دارد مقامات آلمان با توجه به هشدار اخیر کمیسیون اروپا تصمیم گرفته اند تا اولین حرکت برای مبارزه با آلودگی هوا در شهرهای بزرگ این کشور را با رایگان کردن حمل ونقل و تشویق صاحبان خودرو به استفاده از مترو و دیگر سرویس‌های خدمات حمل و نقل آغاز کنند. سالانه نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر از اروپایی‌ها بدلیل آلودگی هوا جانشان را از دست می دهند.

۶۶ هزار تن از این تعداد آلمانی‌ها هستند. آلودگی هوا سالانه بالغ بر ۲۰ میلیارد یورو خرج روی دست بیمه‌های تامین اجتماعی می گذارد. مهمترین آلوده کننده‌های هوای اروپا دی اکسید نیتروژن، ذرات معلق موسوم به پی‌ام ۱۰ می باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مادرید: راندن اسکوتر برقی در پیاده‌روها ممنوع

آلودگی هوا؛ قاتل سریالی در ایران و جهان

ورود گرد و غبار «بسیار غلیظ» صحرای آفریقا به اروپا رنگ آسمان را تغییر داد