مجموعه بزرگی از کتابهای علوم خفیه روی اینترنت قرار گرفت

مجموعه بزرگی از کتابهای علوم خفیه روی اینترنت قرار گرفت
نگارش از Euronews

دَن براون، نویسنده معروف آمریکایی و صاحب آثاری چون «رمز داوینچی» و «فرشتگان و شیاطین»، سال ۲۰۱۶ با اهدای کمکی ۳۰۰ هزار دلاری، به انجام این پروژه یاری فراوان کرد.

یکی از بزرگترین مجموعه کتابهای علوم غریبه در جهان روی اینترنت قرار می‌گیرد. کتابخانه «ریتمن» در هلند مجموعه کتابهای علوم خفیه خود را به عنوان بخشی از «پروژه گشایش هرمسی» به شکل دیجیتال در اختیار عموم می‌گذارد.

این کتابهای کهن با متونی رمزآمیز و چشمگیر، قدمتی بین ۱ تا ۶ سده دارند و به زبانهای فرانسوی، آلمانی، لاتین و انگلیسی نگاشته شده‌اند.

دَن براون، نویسنده معروف آمریکایی و صاحب آثاری چون «رمز داوینچی» و «فرشتگان و شیاطین» به اهدای کمکی ۳۰۰ هزار دلاری در سال گذشته به انجام این پروژه یاری فراوانی کرد.

تا کنون ۱۶۱۷ جلد از این آثار در دسترس علاقمندان قرار گرفته است و گرچه هنوز سیمای وبسایت این مجموعه چندان کاربرپسند نیست مسئولان این کتابخانه می‌گویند پیوسته برای بهبود آن تلاش می‌کنند.

این کتابها عموما آثاری باطن‌گرایانه با درونمایه عرفانی، دینی و فلسفی هستند و که مضمون آئینهای هرمسی و گنوسی را در خود دارند. در میان این مجموعه یک جلد قرآن متعلق به اواخر سده هفدهم میلادی نیز موجود است. 

مطالب مرتبط