Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روحانی: سال آینده سال نشاط است؛ صدا وسیما از کینه و سخن ناروا دست بردارد

روحانی: سال آینده سال نشاط است؛ صدا وسیما از کینه و سخن ناروا دست بردارد
Copyright عکس از خبرگزاری ایسنا
Copyright عکس از خبرگزاری ایسنا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رئیس جمهوری ایران در سخنراین روز ۲۲ بهمن برخی رسانه‌ها را و صدا و سیما را به انعکاس «واقعیت» دعوت کرد و گفت: «۴۰ سال بس است. کینه‌ها را رها کنید. چند سال کینه و سخن ناروا گفتن؟»

آگهی

حسن روحانی، رئیس جموری ایران روز یک‌شنبه در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب ۵۷، دلیل پیروز انقلاب را «وحدت» خواند و گفت که در این مدت برخی به صورت «خودخواسته» از قطار انقلاب پیاده شدند و برخی را هم از قطار پیاده «کردیم» که می‌توانستیم نکنیم.

آقای روحانی گفت: «همه را باید دوباره به سوار شدن به قطار موفقیت و پیروزی انقلاب دعوت کنیم.» وی افزود: «امروز در مسیرمان به همه اصولگرایان و همه اصلاح‌طلبان و همه اعتدالیون نیاز داریم.»

رئیس جمهوری ایران در سخنرانی روز ۲۲ بهمن برخی رسانه‌ها و صدا و سیما را به انعکاس «واقعیت» دعوت کرد و گفت: «۴۰ سال بس است. کینه‌ها را رها کنید. چند سال کینه و سخن ناروا گفتن؟» روحانی افزود: «صداوسیما به جای اینکه بگوید ۲۵میلیون قطعه مرغ را برای سلامت مردم از بین بردیم چون سلامت مردم برای ما مهم بود وبه جای تشکر از دولت نیاید بگوید که تخم مرغ، طلایی شده است.»

حسن روحانی با اشاره به ادیان، باورها و اقوام مختلف، شرط انقلابی برشمرده شدن را «عقیده به قانون اساسی» دانست و گفت : «همه اقوام ایرانی و تمام مذاهب ایرانی از شیعه و سنی و تمام ادیان از جمله اسلام، مسیحیت، یهودیت و زرتشتی، هر کس به قانون اساسی باور دارد انقلابی محسوب می‌شود و باید به او احترام بگذاریم.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

سال گذشته، سال پیروزی بر تروریسم و سال شکست آمریکا

حسن روحانی، تلاش‌های ایران را عامل شکست داعش در سوریه و عراق خواند و افزود: «کمک ما به مردم عراق و سوریه به ثمر نشست و ملت‌های منطقه از شر تروریست ها نجات یافتند.»

وی همچنین با اشاره غیر مستقیم به اعتراضات سراسری در شهرهای مختلف و تلاش ایالات متحده برای طرح صدور قطعنامه علیه ایران در شورای امنیت، سال گذشته را سال «شکست آمریکا» خواند و گفت: «آمریکایی‌ها می‌خواستند در امور داخلی ما مداخله کنند اما مردم به آنها جواب رد دادند و با اتحاد و ایستادگی طرح و توطئه آمریکایی‌ها را خنثی کردند.»

بیشتر بخوانید:

رئیس جمهوری ایران در ادامه طرح به‌ رسمیت شناختن بیت المقدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل از سوی آمریکا را نیز شکست دیگر واشنگتن دانست و اظهار داشت: «جهان در برابر این توطئه ایستاد و نه فقط کشورهای اسلامی بلکه به جز چند کشور همگی در مجمع عممی سازمان ملل با این موضوع مخالفت کردند.»

حسن روحانی در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن

زیربنای اینترنتی ایران، قوی‌ترین در منطقه

آقای روحانی با برشمردن موفقیت‌های دولت خود در زمینه‌های بهداشت و درمان، پروژه‌های صنعتی و نفت و گاز ایران را در زمینه زیربنای اینترنتی از قوی ترین کشورهای منطقه خواند و اضافه کرد: «در سال گذشته ۲۰۰ هزار شغل در سایه اینترنت و پهنای باند و موبایل‌های نسل سه و چهار ایجاد کردیم و در سال آینده نیز این مسیر پیشرفت را ادامه خواهیم داد.»

معضل ریزگردها و اقدامات دولت دوازدهم

حسن روحانی در سخنرانی روز بیست و دوم بهمن گفت که دولت در سال گذشته ۱۲ هزار هکتار از بخش‌هی شنزار را مالچ‌پاشی کرده و در سال آینده نیز این کار ادامه خواهد داشت.

وی رساندن اب کانون از طریق کانال ۴۷ کیلومتری به دشت جنوب شرقی اهواز که یکی از منشا‌ءهای گرد و خاک است را از دیگر اقدامات دولت در زمینه حل معضل ریزگردها برشمرد.

روحانی با تاکید بر اینکه ایران در وضعیت خشکسالی شدید قرار دارد افزود که این بدترین خشکسالی در پنجاه سال اخیر است و باید خود را برای مقابله با آن آماده کنیم.

شورای نگهبان و ارگان‌ها راه انتخابات را سهل و آسان کنند

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در سخنرانی خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن از شورای نگهبان و ارگان‌های دیگر خواست تا راه انتخابات در ایران را آسن کنند. وی افزود: «اسلام گفته که اگر چهل نفر شهادت بدهند که فردی که از دنیا رفته آدم خوبی بوده است حتی اگر بد باشد خداوند او را می بخشد؛ اما حالا اگر ۴۰۰ نفر، یک جناح و چند میلیون شهادت دهند یک آدمی خوب است، کافی نیست؟»

آقای روحانی در ادامه آسان کردن انتخابات را راه حفظ نظام خواند و گفت‌:«احراز صحت و سلامت و شایستگی را سهل کنیم و مردم را مشارکت دهیم. با مردم مدارا کنید و بگذارید همه سلیقه‌ها در انتخابات‌ها شرکت کنند. تا آنجا که من می‌فهمم و تجربه دارم و منتخب مردم هستم می گویم که راه این است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روحانی: اعتراضات مردم نه فقط درباره اقتصاد که به مسائل سیاسی و اجتماعی هم بود

ظریف در گفتگوی تلویزیونی چه گفت و چه نگفت؟

حسن روحانی: الحمدلله کشور ما در میان کشورهای منطقه همیشه آرام بوده است