حزب الله لبنان از آغاز «مرحله استراتژیک جدید» برای مقابله با اسرائیل خبر داد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حزب الله لبنان از آغاز «مرحله استراتژیک جدید» برای مقابله با اسرائیل خبر داد

حزب‌الله لبنان از سرنگون شدن جنگنده اف-16 اسرائیل توسط رژیم سوریه بعنوان «آغاز یک مرحله جدید استراتژیک» یاد کرد. این گروه شبه نظامی شیعه که روابط نزدیکی با تهران و دمشق دارد در بیانیه ای روز شنبه خود با اشاره به سرنگون شدن جت اسرائیل آورده که اتقاقات امروز نشاندهنده آنست که معادلات قبلی حاکم بر منطقه بطور قطع بر هم خورده و استراتژی جدیدی برای مقابله با نقض حریم هوایی و خاک سوریه آغاز شده است.

تصاویر منتشر شده در رسانه ها حکایت از حضور همزمان کاروان طرفداران حزب الله در جاده مرزی لبنان و اسرائیل دارد. در این تصاویر ویدیویی طرفداران حزب الله شادی کنان و با در دست داشتن پرچم های زرد رنگ به نقطه مرزی اسرائیل نزدیک می شوند.

بیشتر بخوانید:

تل آویو: ایران و سوریه با آتش بازی می کنند

جانشین فرمانده سپاه ایران: می توانیم برای اسرائیل جهنم بسازیم

به گزارش رویترز حزب الله در این بیانیه ضمن تمجید از تقابل نیروهای ارتش سوریه با جنگنده های اسرائیلی، «تجاوز» هوایی تل آویو به خاک سوریه را نیزمحکوم کرده و بر آمادگی خود در دفاع از سوریه تاکید کرده است.

در همین حال نیروهای حامی بشار اسد هم تاکید کرده اند که از این پس به اقدامات «تروریستی» اسرائیل «پاسخی جدی» خواهند داد. خبرگزاری دولتی سوریه نیز ساعتی پس از سرنگونی جنگنده اسرائیل از واکنش دفاع هوایی سوریه به «تهاجم جدید اسرائیل» خبر داده بود.