حکم تجاوز مرد‌ نابینا به دختر ۱۳ ساله؛ هزاران نفر عزل قاضی را می‌طلبند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
Right Hammer Justice
Right Hammer Justice

هزاران نفر در آمریکا با امضای طوماری خواستار حذف یک قاضی در ایالت اوکلاهاما هستند که متجاوز یک دختر ۱۳ ساله را تنها به ۱۵ سال حبس تعلیقی محکوم کرده است.

تابستان سال ۲۰۱۶ میلادی دختر ۱۳ ساله‌ای اعلام کرد که هنگامی که در یک اردوگاه بوده، توسط بنجامین لورنس پتی ۳۶ ساله بگونه‌ای خشونت‌آمیز مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.

بدنبال ادعای دختر نوجوان، بنجامین پتی که نابینا و در آن زمان به عنوان آشپز در این اردوگاه کار می‌کرد دستگیر و تفهیم اتهام شد. از جمله اتهامات وارد به او تجاوز از نوع درجه یک بود و بر اساس قوانین این ایالت انتظار می‌رفت حداکثر مجازات یعنی حکم ابد برایش در نظر گرفته می شد.

بنجامین پتی در ژانویه سال ۲۰۱۸ میلادی زمانی که در دادگاه حاضر شد از قاضی درخواست کرد با توجه به ناتوانی جسمی او، در حکم تخفیف قائل شود.

والاس کوپج، قاضی دادگاه نیز درنهایت برای او حکم ۱۵ سال حبس تعلیقی را صادر کرد. همچنین بر اساس این حکم، بنجامین لورنس پتی باید برای دو سال ردیاب الکترونیکی پلیس را به مچ پا ببندد و به عنوان یک مجرم جنسی خطرناک ثبت نام شود. به این ترتیب تا زمانی که بنجامین این قوانین را نقض نکند، پشت میله‌های زندان نخواهد رفت.

صدور این حکم خشم مردم این ایالت را به همراه داشته است. منتقدان حکم قاضی می گویند که عدالت برای دختر قربانیِ تجاوز اجرا نشده است و مسئولیت جان انسان‌ها نباید به این قاضی سپرده شود.

تا کنون ۶۱ هزار نفر طومار حذف این قاضی را امضا کرده‌اند و مجریان آن در انتظارند تا بر اساس قانون، ۴ هزار امضای دیگر نیز جمع شود تا اقدامات قانونی برای حذف قاضی را آغاز کنند.