Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حکم تجاوز مرد‌ نابینا به دختر ۱۳ ساله؛ هزاران نفر عزل قاضی را می‌طلبند

Right Hammer Justice
Right Hammer Justice
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

منتقدان حکم قاضی می گویند که عدالت برای دختر قربانیِ تجاوز اجرا نشده است و مسئولیت جان انسان‌ها نباید به این قاضی سپرده شود.

آگهی

هزاران نفر در آمریکا با امضای طوماری خواستار حذف یک قاضی در ایالت اوکلاهاما هستند که متجاوز یک دختر ۱۳ ساله را تنها به ۱۵ سال حبس تعلیقی محکوم کرده است.

تابستان سال ۲۰۱۶ میلادی دختر ۱۳ ساله‌ای اعلام کرد که هنگامی که در یک اردوگاه بوده، توسط بنجامین لورنس پتی ۳۶ ساله بگونه‌ای خشونت‌آمیز مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.

بدنبال ادعای دختر نوجوان، بنجامین پتی که نابینا و در آن زمان به عنوان آشپز در این اردوگاه کار می‌کرد دستگیر و تفهیم اتهام شد. از جمله اتهامات وارد به او تجاوز از نوع درجه یک بود و بر اساس قوانین این ایالت انتظار می‌رفت حداکثر مجازات یعنی حکم ابد برایش در نظر گرفته می شد.

بنجامین پتی در ژانویه سال ۲۰۱۸ میلادی زمانی که در دادگاه حاضر شد از قاضی درخواست کرد با توجه به ناتوانی جسمی او، در حکم تخفیف قائل شود.

والاس کوپج، قاضی دادگاه نیز درنهایت برای او حکم ۱۵ سال حبس تعلیقی را صادر کرد. همچنین بر اساس این حکم، بنجامین لورنس پتی باید برای دو سال ردیاب الکترونیکی پلیس را به مچ پا ببندد و به عنوان یک مجرم جنسی خطرناک ثبت نام شود. به این ترتیب تا زمانی که بنجامین این قوانین را نقض نکند، پشت میله‌های زندان نخواهد رفت.

صدور این حکم خشم مردم این ایالت را به همراه داشته است. منتقدان حکم قاضی می گویند که عدالت برای دختر قربانیِ تجاوز اجرا نشده است و مسئولیت جان انسان‌ها نباید به این قاضی سپرده شود.

تا کنون ۶۱ هزار نفر طومار حذف این قاضی را امضا کرده‌اند و مجریان آن در انتظارند تا بر اساس قانون، ۴ هزار امضای دیگر نیز جمع شود تا اقدامات قانونی برای حذف قاضی را آغاز کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیوان‌عالی ایتالیا: ظاهر مردانه قربانی تجاوز تعیین‌کنندهٔ حکم او نیست

تجاوز به دختر افغان در خمینی‌شهر تایید شد

اتریش؛ پناهجویان افغان و سومالیایی متهم به تجاوز بی‌گناه شناخته شدند