اتریش؛ پناهجویان افغان و سومالیایی متهم به تجاوز بی‌گناه شناخته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اتریش؛ پناهجویان افغان و سومالیایی متهم به تجاوز بی‌گناه شناخته شدند
کپی رایت  VfGH/Achim Bieniek

دادگاهی در اتریش روز سه‌شنبه دو پناهجوی ۱۹ ساله که متهم به تجاوز به یک دختر ۱۵ ساله در شهر تولن این کشور هستند را بی‌گناه تشخیص داد. قاضی دادگاه تناقضات آشکار دختر شاکی در جلسات متعدد بازجویی را یکی از دلایل صدور حکم بی‌گناهی متهمان برشمرد. دادستان کل به حکم صادر شده اعتراض کرده است، بنابراین حکم این دادگاه قطعی نیست. بدنبال تصمیم دادگاه دو متهم که پناهجویانی از افغانستان و سومالی هستند، آزاد شدند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

قاضی دادگاه اعلام کرده است که تصمیم‌گیری برای چنین حکمی به هیچ‌وجه آسان نبوده است. دو متهم مدعی هستند برقراری رابطه جنسی با دختر شاکی با رضایت او صورت گرفته است، اما دختر ۱۵ ساله ادعا می‌کند که در روز ۲۵ آوریل ۲۰۱۷ در مسیر ایستگاه تولن تا منزل پدرش، سه بار به او تجاوز شده است. او می‌گوید که توانسته فرار کند و خود را به خانه برساند. پزشکی قانونی آثار خراش و علائم بیولوژیکی دو متهم را بر روی بدن دختر ۱۵ ساله ثبت کرده است.

حکم بی‌گناهی دو متهم در دنیای سیاست و شبکه‌های مجاری و اجتماعی اتریش جنجال به پا کرده است. هانس کریستن اشتراخه، رهبر حزب راست افراطی و معاون صدر اعظم این کشور در حساب رسمی توئیتر خود حکم صادر شده را «رسوایی» خواند و گفت: «خیلی قابل تصور است. چه بر سر عدالت و دادگستری آماده است؟»