مرگ فوتبالیست آمریکایی فرصتی برای سیاست ضدمهاجرتی ترامپ

مرگ فوتبالیست آمریکایی فرصتی برای سیاست ضدمهاجرتی ترامپ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رییس جمهور آمریکا کشته شدن یک فوتبالیست آمریکایی توسط یک مهاجر غیرقانونی در یک تصادف رانندگی را دستاویزی برای توجیه سیاست های ضد مهاجرتی اش قرار داد.

آگهی

مرگ فوتبالیست آمریکایی در تصادف رانندگی فرصتی برای دونالد ترامپ و سیاست ضدمهاجرتی اش

رییس جمهور آمریکا کشته شدن یک فوتبالیست آمریکایی توسط یک مهاجر غیرقانونی در یک تصادف رانندگی را به عنوان بهانه ای برای هر چه بیشتر پیش بردن سیاست های ضد مهاجرتی اش استفاده کرد.

آقای ترامپ روز سه شنبه در حساب توییتری خود ادعا کرد که با جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی می توان جلوی بروز چنین اتفاقات ناگواری را گرفت.

مقامات مسئول آمریکایی روز دوشنبه اعلام کردند مقصر تصادف رانندگی منجر به مرگ ادوین جکسون، بازیکن تیم فوتبال آمریکایی ایندیانا پولیتس کلتس، یک مهاجر غیرقانونی اهل گوآتمالاست که دوبار از آمریکا اخراج شده بوده است.

هم اتاقی این بازیکن فوتبال معتقد است ساختن دیوار و اقدامات سخت گیرانه ترامپ دقیقا در تناقض با اعتقادات ادوین جکسون است. او به شبکه خبری سی بی اس گفت: « ادوین هرگز کسی را بر اساس اینکه اهل کجا هستند، قضاوت نمی کرد».

**بیشتر بخوانید: **

ترامپ می خواهد به دیوارهای بوش صدها کیلومتر اضافه کند

ترامپ از کنگره برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک بودجه خواست

ترامپ بارها و بارها جرائم مرتکب شده توسط مهاجران غیرقانونی را بهانه ای برای خواستار شدن تقویت امنیت مرزی و جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی، قرار داده است. یکی دیگر از این موارد کشته شدن زنی ۳۲ ساله به نام کیت استاینل توسط یک مهاجر غیرقانونی در سال ۲۰۱۵ است. این مهاجر غیرقانونی که با شلیک گلوله باعث مرگ این زن جوان شده بود، از اتهام قتل تبرئه شد ولی به علت حمل اسلحه بدون مجوز محکوم گردید.

ترامپ با عصابانیت از این حکم در صفحه توتیتر خود واکنش نشان داد و انگشت خود را به سمت سیاست های ضعیف مرزی اوباما نشانه رفت و نوشت: « دیوار را بسازید!»

سیاست‌های ضدمهاجرتی بخشی از شعارهای اصلی آقای ترامپ در جریان کارزار انتخاباتی را تشکیل می‌داد. او از زمان به قدرت رسیدن با اتخاذ تصمیم‌هایی در این زمینه از جمله صدور فرمان منع ورود مهاجران از چند کشور مسلمان، بخشی از وعده‌های انتخاباتی خود را عملی کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش ترامپ برای لغو برنامه مهاجرتی داکا

طرح مهاجرتی تازه ترامپ؛ طرحی 'مبتنی بر شایستگی'

ترامپ: «ساخت دیوار به زودی آغاز می شود»