نانسی پلوسی با ۸ ساعت سخنرانی رکورد روند پارلمانی «اطاله بررسی» را شکست

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نانسی پلوسی با ۸ ساعت سخنرانی رکورد روند پارلمانی «اطاله بررسی» را شکست

نانسی پلوسی، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان ایالات متحده، روز چهارشنبه در روند بررسی کاهش هزینه‌های دولت در بودجه با استفاده از روند پارلمانی «اطاله بررسی» رکورد سخنرانی در صحن مجلس نمایندگان را با کمی بیشتر از هشت ساعت ایستادن در پشت تریبون شکست.

دفتر تاریخ‌نگاری مجلس نمایندگان کنگره آمریکا اعلام کرد که این طولانی‌ترین سخنرانی در صحن مجلس بوده است.

روند پارلمانی «اطاله بررسی» یا «سد رای»، با طولانی کردن منازعه، را‌گیری را به تاخیر انداخته و از آن جلوگیری می‌کنند.

نانسی پلوسی پس از سخنرانی هشت ساعته در صحن مجلس نمایندگان

با این‌ وجود اینکه این روند مخصوص مجلس سنا است اما در مجلس نمایندگان نیز رهبران احزاب می‌توانند از «زمان نامحدود» برای سخنرانی خود استفاده کنند.

در این روند پارلمانی نمایندگان یا سناتورها می‌توانند در مدت حضور در پشت تریبون از هر موضوعی صحبت کنند اما نباید به هر دلیلی این جایگاه را ترک نمایند.

خانم پلوسی سخنرانی خود درباره طرح فرزندان مهاجران غیرقانونی «داکا» را کمی بعد از ساعت ۱۰ صبح آغاز و ساعت شش و ده دقیقه بعداز ظهر به پایان رساند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

به گزارش رسانه‌های آمریکا، خانم پلوسی ۷۸ ساله در مدت هشت ساعت سخنرانی خود در صحن مجلس نمایندگان تنها مقداری آب نوشید.

طرح داکا، در سال ۲۰۱۲ در دولت باراک اوباما پیشنهاد شد . بر پایه این طرح فرزندان مهاجران غیرقانونی (مشهور به رویاپردازان) توانستند از کار در بازار سیاه و مخفی شدن نجات پیدا کرده و در دانشگاه ثبت نام کنند و یا گواهینامه رانندگی بگیرند و از همه مهم‌تر می توانند اجازه کار در خاک آمریکا داشته باشند.

دونالد ترامپ در ماه سپتامبر این طرح را متوقف کرد اما در روند تصویب بودجه دولت ایالات متحده، نمایندگان دموکرات با به تعویق انداختن تثویب بودجه این طرح را شرط تصویب عنوان کردند. با عدم توافق این حزب با جمهوری‌خواهان و رئیس‌جمهوری آمریکا، دولت این کشور در تاریخ نوزدهم ژانویه تعطیل شد.

بیشتر بخوانید: 

وی در سخنرانی خود شهادت تعدادی از فرزندان مهاجران غیرقانونی که در آمریکا مشغول بکار و تحصیل شدند را خواند و موفقیت‌ها و داستان‌ زندگی آنان در آمریکا را روایت کرد. نانسی پلوسی در پایان گفت: «من در این هشت ساعت افتخار خواندن شهادت‌های این رویاپردازان را داشتم و البته هنوز هم تمام نشده است.»

نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان کنگره ایالات متحده می‌گویند که در تلاشند تا پل رایان، رئیس مجلس را برای همراهی با تصویب طرح داکا متقاعد نمایند.

پیش از سخنرانی روز گذشته نانسی پلوسی، رکورد طولانی‌ترین سخنرانی در روند بررسی یک قانون در مجلس از آن جان بینر، نماینده جمهوری‌خواه بود.

وی در سال ۲۰۰۹ در مقابله با قانون تجارت مورد نظر دموکرات ها به سخنرانی یک ساعته پرداخت.