مرد موشکی آمریکایی مصمم به اثبات مسطح بودن کره زمین

flat earth
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انجمن طرفدار زمین مسطح گروه یا گروه‌هایی هستند که از اواسط قرن بیستم شکل گرفته و بر این باورند که زمین مسطح است. انجمن طرفدار زمین مسطح سازمان‌های هوانوردی و فضایی از جمله ناسا را متهم به دروغگویی کرده و حتی تا آنجا پیش می‌روند که این سازمان‌ها را غیرتحقیقاتی و مکان‌هایی برای پولشویی می‌خوانند.

آگهی

مایک هیوز، یکی از طرفداران تئوری زمین مسطح قصد دارد تا خود را با یک موشک به ارتفاع ۸۴ کیلومتری از سطح زمین برساند و مسطح بودن زمین را شخصا بررسی کند.

این مرد ۶۱ ساله که راننده لیموزین و یک دانشمند موشکی خودآموخته محسوب می شود، از مدت‌ها پیش به دنبال فراهم آوردن تجهیزات لازم برای عملی کردن طرح و فکر خود بوده است. سال گذشته نیز وی برنامه‌ای برای پرتاب با موشک را برنامه‌ریزی کرد که به سرانجام نرسید. دولت فدرال ایالات متحده آمریکا به وی اجازه نداد که این برنامه را عملی کند. مسئولان معتقد بودند که اجرای این برنامه می‌تواند به اموال عمومی آسیب بزند.

آقای هیوز در سال ۲۰۱۴ یک پرواز موشکی صورت داد و فیلم آن را نیز منتشر کرد. با این حال بسیاری معتقدند که او سوار بر موشک نبوده و در این باره دروغ می‌گوید.

مایک هیوز در صدد است تا پایان سال جاری میلادی طرح خود را در شهر آموبی واقع در ایالت کالیفرنیا اجرا و عملی کند. شهر آموبی به دلیل نداشتن برق و فاضلاب تنها ۴ شهروند دارد و مالکیت زمین‌های آن با فردی به نام آلبرت اووکا است. انتخاب این زمین بی دلیل نیست چرا که اگر این آزمایش موشکی در ملکی خصوصی صورت گیرد، دولت فدرال نمی‌تواند مانع آن شود.

این پرتاب موشکی قرار است از وبسایت یک تلویزیون محلی به نام Noize TV به صورت زنده پخش شود و به ازای هر تماشاچی که پای تلویزیون‌ها بنشینند به آقای هیوز ۵ دلار پرداخته خواهد شد. به گفته او عملی کردن این طرح حدود ۲ میلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت و وی به دنبال جمع‌آوری پول از طرق مختلف از جمله تبلیغات برای عملی کردن آن است.

انجمن طرفدار زمین مسطح گروه یا گروه‌هایی هستند که از اواسط قرن بیستم شکل گرفته و بر این باورند که زمین مسطح است. نظریه مسطح بودن را نخستین بار یک نویسنده انگلیسی به نام ساموئل روباثام (۱۸۱۶–۱۸۸۴) برپایه نتیجه‌گیری که از آزمایش سطح بدفورد به دست آورد، مطرح کرد. آزمایش سطح بدفورد مجموعه‌ای از مشاهدات بود که در طول رودخانه بدفورد در انگلستان صورت گرفت و هدف آن اندازه‌گیری انحنای کره زمین بود.

انجمن طرفدار زمین مسطح سازمان‌های هوانوردی و فضایی از جمله ناسا را متهم به دروغگویی کرده و حتی تا آنجا پیش می‌روند که این سازمان‌ها را غیرتحقیقاتی و مکان‌هایی برای پولشویی می‌خوانند. این گروه‌ها برای اثبات خود به انجیل نیز متوسل می‌شوند که در آن زمین مسطح توصیف شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اهداف علمی در حوزه هوا- فضا در سال ۲۰۱۷

کاوشگر آمریکایی اولین تصاویر خود از سطح ماه را ارسال کرد

ناسا برای جلوگیری از اصابت فاجعه‌بار سیارک‌ها به زمین با ائتلافی جهانی از اخترشناسان همکاری می‌کند