Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

میراث تبعیض جنسیتی در هند؛ ۶۳ میلیون زن گمشده و ۲۱ میلیون دختر ناخواسته

Indian Women
Indian Women
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تولد فرزندان پسر در هند همراه با شادمانی و بالیدن است، در حالی که تولد فرزندان دختر همراه با خجالت و حتی سوگواری است. یکی از دلایل این تفاوت هزینه‌های سنگینی است که خانواده دختر باید در زمان ازدواج وی متقبل شوند.

آگهی

بنا بر گزارش مقامات دولتی هند ۶۳ میلیون زن «ناپدید» شده و بخاطر شکاف جنسیتی در این کشور حدود ۲۱ میلیون دختر در خانواده‌هایشان «ناخواسته» هستند.

براساس نظرسنجی اقتصادی سالیانه دولت هند که روز دوشنبه ۹ بهمن (۲۹ ژانویه) منتشر شد، جمعیت مردان در این کشور به میزان قابل توجهی از جمعیت زنان بیشتر است. عدم تقارن جمعیت زنان و مردان به طور عمده نتیجه سقط انتخابی جنین با جنسیت مونث و تغذیه بهتر و مراقبت‌های بهتر و بیشتر پزشکی پسران است.

همچنین به نظر می‌رسد والدینی که صاحب فرزند پسر می‌شوند از تولد فرزندان بیشتر پیشگیری می‌کنند اما والدینی که صاحب دختر می‌شوند به فرزندآوری ادامه می‌دهند.

تولد فرزندان پسر در هند همراه با شادمانی و احساس افتخار و بالیدن است، در حالی که تولد فرزندان دختر همراه با خجالت و حتی سوگواری است. یکی از دلایل این تفاوت هزینه‌های سنگینی است که خانواده دختر باید در زمان ازدواج وی متقبل شوند.

بیشتر بخوانید:

مطالعات بر روی جامعه هند حاکی از این است  که دختران هندی آموزش کمتری دریافت می‌کنند، دارای تغذیه ضعیف‌تر هستند و کمتر از پسران به پزشک مراجعه می‌کنند. بسیاری از زنان جامعه هند از جمله زنان تحصیل کرده و ثروتمند تحت فشار خانواده همسرانشان برای تولد نوزاد پسر هستند.

در این گزارش به این مساله اشاره شده که حتی در میان خانواده‌های متمول ساکن شهرهای بزرگ مانند دهلی نیز داشتن فرزند دختر سبب بروز نارضایتی و ناخشنودی است. تبعیض جنسیت در هند قدمتی کهن دارد و سابقه آن به قرن‌ها پیش باز می‌گردد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جلوگیری از ورود زنان به رشته پزشکی در ژاپن با دستکاری نمرات امتحان ورودی دانشگاه

زنان کاست‌ها و طبقات فرودست قربانیان بزرگ تجاوز در هند هستند

واکنش سازمان ملل به انتقادها: حقوق زنان در نشست دوحه با حضور طالبان مطرح خواهد شد