نیمی از زنان فرانسه در وسایل حمل ونقل عمومی احساس ناامنی می کنند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نیمی از زنان فرانسه در وسایل حمل ونقل عمومی احساس ناامنی می کنند

نتیجه تحقیق یک نهاد دولتی در فرانسه نشان می دهد ۵۱ درصد زنان این کشور هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی احساس ناامنی می کنند.

بنا به آمار مرکز ناظر بر بزهکاری و حقوق کیفری فرانسه به طور میانگین ۴۵ درصد استفاده کنندگان از وسایل حمل و نقل عمومی در طول مسیر سفرهای درون شهری و بین شهری احساس ناامنی می کنند. براساس نتیجه این تحقیق مردان به طور معناداری هنگام استفاده از مترو، اتوبوس و قطارهای بین شهری کمتر از زنان احساس ناامنی می کنند.

تحقیق این موسسه نشان می دهد که تنها ۳۸ درصد مردان در سفرهای درون شهری و بین شهری احساس ناامنی می کنند. مرکز ناظر بر بزهکاری و حقوق کیفری فرانسه پیش از این تخمین زده بود که دستکم ۲۶۷ هزار نفر که اغلب آنها زن هستند در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ میلادی قربانی جرائم جنسی بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

احساس ناامنی در وسایل حمل و نقل عمومی به طور خاص به دلیل رفتارهای ناهنجار دیگر مسافران پدید می آید. از جمله این رفتارها می توان به دشنام گویی، مصرف دخانیات، مکالمات تلفنی با صدای بلند و مصرف مواد خوراکی اشاره کرد.

مقامات فرانسه در ماههای گذشته و به دنبال افشاگری زنان علیه اذیت و آزارهای جنسی مردان در کشورهای مختلف وعده داده بودند که اقداماتی برای مقابله با ارتکاب جرائم جنسی در وسایل حمل و نقل عمومی انجام دهند.

از جمله اقداماتی که مقامات فرانسوی وعده اجرای آنها را داده اند می توان به تعیین جریمه ای برای «اهانت های جنسی» در فضاهای عمومی اشاره کرد. یکی دیگر از وعده های آنها امکان توقف اتوبوس بین ایستگاه ها برای زنان مسافر در طول شب است تا آنها به این ترتیب مسیرهای کوتاهتری را تا منزل طی کنند. 

بیشتر بخوانید:

افشاگری زنان در برابر آزار جنسی؛ شمار شکایت ها در فرانسه افزایش یافت

طرح جدید شهرداری پاریس برای کاهش آزار و اذیت جنسی