Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نیمی از زنان فرانسه در وسایل حمل ونقل عمومی احساس ناامنی می کنند

نیمی از زنان فرانسه در وسایل حمل ونقل عمومی احساس ناامنی می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

براساس نتیجه این تحقیق مردان به طور معناداری هنگام استفاده از مترو، اتوبوس و قطارهای بین شهری کمتر از زنان احساس ناامنی می کنند.

آگهی

نتیجه تحقیق یک نهاد دولتی در فرانسه نشان می دهد ۵۱ درصد زنان این کشور هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی احساس ناامنی می کنند.

بنا به آمار مرکز ناظر بر بزهکاری و حقوق کیفری فرانسه به طور میانگین ۴۵ درصد استفاده کنندگان از وسایل حمل و نقل عمومی در طول مسیر سفرهای درون شهری و بین شهری احساس ناامنی می کنند. براساس نتیجه این تحقیق مردان به طور معناداری هنگام استفاده از مترو، اتوبوس و قطارهای بین شهری کمتر از زنان احساس ناامنی می کنند.

تحقیق این موسسه نشان می دهد که تنها ۳۸ درصد مردان در سفرهای درون شهری و بین شهری احساس ناامنی می کنند. مرکز ناظر بر بزهکاری و حقوق کیفری فرانسه پیش از این تخمین زده بود که دستکم ۲۶۷ هزار نفر که اغلب آنها زن هستند در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ میلادی قربانی جرائم جنسی بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

احساس ناامنی در وسایل حمل و نقل عمومی به طور خاص به دلیل رفتارهای ناهنجار دیگر مسافران پدید می آید. از جمله این رفتارها می توان به دشنام گویی، مصرف دخانیات، مکالمات تلفنی با صدای بلند و مصرف مواد خوراکی اشاره کرد.

مقامات فرانسه در ماههای گذشته و به دنبال افشاگری زنان علیه اذیت و آزارهای جنسی مردان در کشورهای مختلف وعده داده بودند که اقداماتی برای مقابله با ارتکاب جرائم جنسی در وسایل حمل و نقل عمومی انجام دهند.

از جمله اقداماتی که مقامات فرانسوی وعده اجرای آنها را داده اند می توان به تعیین جریمه ای برای «اهانت های جنسی» در فضاهای عمومی اشاره کرد. یکی دیگر از وعده های آنها امکان توقف اتوبوس بین ایستگاه ها برای زنان مسافر در طول شب است تا آنها به این ترتیب مسیرهای کوتاهتری را تا منزل طی کنند. 

بیشتر بخوانید:

افشاگری زنان در برابر آزار جنسی؛ شمار شکایت ها در فرانسه افزایش یافت

طرح جدید شهرداری پاریس برای کاهش آزار و اذیت جنسی

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت فرانسه به دنبال تعیین مجازات برای صدور گواهی بکارت است

یک سوم زوج های فرانسوی در سایت های دوست یابی به دنبال شریک جدید می‌گردند

حمله داعش در روسیه، احضار تاجیک‌ها در فرانسه؛ تروریسم اسلامی مهم‌ترین دغدغه پاریس پیش از المپیک است