دختربچه ۸ ماهه هندی از سوی پسرعمویش مورد تجاوز قرار گرفت

Protest agianst rape in India
Protest agianst rape in India   -  Copyright  reuters
نگارش از Euronews

«مساله تجاوز در هند یکی از خبرهای معمولی حوادث در روزنامه‌ها شده. مردم خبرهای تجاوز را می‌خوانند و از کنارش به سادگی عبور می‌کنند.»

یک دختربچه ۸ ماهه در دهلی نو، پایتخت هند زمانی که پدر و مادرش در خارج از منزل مشغول به کار بودند، از سوی پسر عموی ۲۸ ساله خود مورد تجاوز قرار گرفت.

مادر این کودک پس از بازگشت از کار متوجه خونریزی وی شد. در بیمارستان پزشکان این کودک را بستری کرده و تحت عمل جراحی قرار دادند.

پدر این دختربچه به رسانه‌ها گفت: «من و همسرم در خارج از خانه کار می‌کنیم و مجبوریم فرزندانمان را در خانه تنها بگذاریم. زمانی که همسر من به خانه بازگشت متوجه شد که لباس و تخت دخترمان پر از خون است. زمانی که او این مساله را با زن برادرم مطرح کرد وی با آوردن بهانه سعی در انکار موضوع کرد. فرزند من در حال حاضر شرایطی بحرانی دارد.»

پلیس هند متهم را تحت قانون مجازات هند برای حفاظت از کودکان در برابر جرائم جنسی بازداشت کرده است و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

سواتی مالوال، رئیس کمیسون زنان دهلی پس از بازدید از این کودک در بیمارستان گفت که از «بی‌تفاوتی سیستماتیک» نسبت به مساله تجاوز ناامید شده است. وی افزود که مساله تجاوز به صورت اخبار روزانه درآمده که مردم آن را می‌خوانند و از کنارش به سادگی عبور می‌کنند.

سواتی مالوال به رسانه‌ها گفت: «در مورد تجاوز به کودکان، باید حکم مجازات اعدام در عرض شش ماه پس از وقوع جرم صادر شود اما در حال حاضر، رسیدگی به پرونده‌ها چندین سال طول می‌کشد. هیچ عامل بازدارنده‌ای وجود ندارد و این وحشتناک است.»

بیشتر بخوانید:

پنج سال پیش و به دنبال یک تجاوز گروهی به یک دختر دانشجو که سبب مرگ وی شد، جنبش‌هایی علیه آزار جنسی و تجاوز در هند به راه افتاد. اما حوادثی از این دست از جمله تجاوز به زنان و کودکان در سراسر این کشور به طور گسترده گزارش می‌شود. 

طبق آمار ملی جرایم هند، تجاوز به کودکان در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۸۲٪  نسبت به سال ۲۰‍۱۵ افزایش یافته است.

نزدیک به ۳۹ هزار مورد شکایت از تجاوز به کودکان و بزرگسالان در سال ۲۰۱۶ توسط پلیس هند به ثبت رسیده که نسبت به سال قبل ۱۲.۴٪ افزایش داشته است.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط