دست‌کم ۷ عراقی در حمله 'اشتباهی' بالگرد آمریکایی کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دست‌کم ۷ عراقی در حمله 'اشتباهی' بالگرد آمریکایی کشته شدند
کپی رایت  Austin L. Simmons

هدف گیری اشتباه گروهی از عراقی ها توسط  یک بالگرد آمریکایی که در خدمت ائتلاف بین‌المللی است، جان دست‌کم هفت نفر که اکثر آنها از نیروهای امنیتی عراق از جمله یک افسر ارشد اطلاعات، پنج پلیس و نیز یک زن بودند، گرفت.

در این حمله که روز شنبه ۲۷ ژانویه در ۲۵۰ کیلومتری غرب بغداد و در ناحیه «البغدادی» روی داد نزدیک به ۲۰ نفر نیز زخمی شدند. 

گفته می‌شود رئیس ناحیه البغدادی، برخی از مقامات محلی و همچنین رئیس پلیس این منطقه نیز در میان زخمی‌های این حادثه هستند.

منطقه البغدادی واقع در استان انبار عراق تا قبل از آنکه دولت عراق در ماه دسامبر پایان کار داعش را اعلام کند، یکی از آخرین سنگرهای داعش در این کشور محسوب می‌شد.

منطقۀ البغدادی در نزدیکی پایگاه «عين الاسد» قرار دارد، جایی که هواپیماهای آمریکایی ائتلاف بین‌المللی مستقر شده‌اند.

فرماندهی عملیات مشترک ائتلاف بین‌المللی در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای عراقی اطلاعاتی را درباره «برگزاری جلسه ای در منطقه البغدادی با حضور یکی از فرماندهان تروریستها» دریافت کرده بودند و بر این اساس دستور حمله با پشتیبانی هواپیماهای ائتلاف صادر شده بود.

پس از دستگیری تروریست مورد نظر، نیروهای امنیتی مشغول جستجو در محل بودند که ناگهان نارنجکی از یکی از خانه‌ها در آن نزدیکی پرتاب شد.

نیروهای ویژه در مسیر بازگشت به مرکز کاروانی از خودروها را مشاهده کردند که به سمت همان خانه در حال حرکت بود. آنها غافل از اینکه این کاروان شامل نیروهای کمکی پلیس است، به نیروهای هوایی ائتلاف پیام هشدار فرستاند و به این ترتیب به سمت کاروان نیروهای پلیس شلیک شد.

در این بیانیه آمده است که تحقیقات دربارۀ چگونگی وقوع این حادثه آغاز شده است.