Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ده میمون در برنامه آزمایش تقلبی خودروهای دیزلی فولکس واگن شرکت کردند

فولکس واگن
فولکس واگن Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این میمون‌ها در حالی که درون اتاقک‌هایی سرگرم بودند و از تلویزیون کارتن تماشا می‌کردند، از نظر تنفسی تحت نظر قرار گرفتند.

آگهی

شیوه تقلب شرکت فولکس واگن برای تغییر نتیجه آزمایش آلودگی خودروهای دیزل این شرکت با استفاده از ده میمون، فاش شد.

در سال ۲۰۱۴، موتور خودرو فولکس واگن برای تست و تعیین میزان آلودگی در آزمایشگاهی در آلبوکرک آمریکا در به کار گرفته شد. در این آزمایش دانشمندان دود موتور یک خودرو فولکس واگن قورباغه‌ای دیزل آلمانی را به خورد ده میمون دادند تا میزان آلایندگی آن را بیازمایند. این میمون‌ها در حالی که درون اتاقک‌هایی سرگرم بودند و از تلویزیون کارتن تماشا می‌کردند، از نظر تنفسی تحت نظر قرار گرفتند.

اما دانشمندان آمریکایی که حال خوب میمون‌ها را می‌دیدند در همان لحظه متوجه تقلب شرکت فولکس واگن نشدند. آزمایش‌های بعدی نشان داد که نمونه ارائه شده از سوی خودروسازان آلمانی میزان آلایندگی کمتری نسبت به نمونه واقعی داشته است. در واقع نمونه خودرو مورد مطالعه دستکاری شده بود، زیرا میزان آلایندگی این موتور دیزل در جاده بیشتر از آزمایشگاه آلبوکرک بوده است. با لو رفتن این تقلب، رسوایی بزرگی برای شرکت فولکس واگن به بار آمد و این شرکت متحمل زیان‌های بزرگی شد.

این نخستین بار است که جزئیاتی از آزمایش آلبوکرک منتشر می‌شود. میمون‌های آزمایش شده از نوعی هستند که معمولا برای آزمایش‌های پزشکی مشابه برای انسان به کار گرفته می‌شوند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس آئودی در آلمان بازداشت شد

تکاپوی فولکس واگن برای جبران اعتبار از دست رفته

رژه خودروهای فولکس واگن بیتل در مکزیکو سیتی