Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رئیس آئودی در آلمان بازداشت شد

رئیس آئودی در آلمان بازداشت شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روپرت استادلر، رئیس بخش خودروهای لوکس آئودی به دلیل پرونده تقلب در سنجش آلاینده‌های خودروهای گازوئیلی این کارخانه توسط دادستانی آلمان بازداشت شد.

آگهی

روپرت استادلر، رئیس بخش خودروهای لوکس آئودی به دلیل پرونده تقلب در سنجش آلاینده‌های خودروهای گازوئیلی این کارخانه توسط دادستانی آلمان بازداشت شد.

دادستان مونیخ که دامنه تحقیقات پرونده این کمپانی زیر مجموعه فولکس واگن را از ابتدای ماه جاری گسترده‌تر کرده بود، گفت که بازداشت استادلر با هدف جلوگیری از تبدیل پرونده قضایی به رسوایی توسط وی و مانع شدن از بحران در سطح مدیریت در شرکت فولکس واگن بوده است.

هربرت دیس، مدیر جدید گروه خودروسازی فولکس واگن در تلاش است تا برای پیشرفت در صنعت خودروهای الکترونیکی و دوری از مشکلات خودروی دیزلی، ساختار مدیریتی جدیدی را پایه‌گذاری کند که روپرت استادلر هم بخشی از آن بوده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
هربرت دیس، مدیر جدید گروه خودروسازی فولکس واگن و روپرت استادلر، رئیس بخش خودروهای لوکس آئودیرویترز

فولکس واگن در سپتامبر ۲۰۱۵ به دلیل استفاده از نرم‌افزاری غیرقانونی در خودرو که میزان آلاینده‌های دیزلی را به کمتر از میزان واقعی نشان می‌داد، با بزرگترین بحران تاریخ این شرکت مواجه شد.

به گفته فولکس واگن این نرم‌افزار در ۱۱ میلیون خودروی دیزلی این گروه خودروسازی به کار گرفته شده است و تنها ۶۰۰ هزار نمونه آن در ایالات متحده به فروش رفته است.

ماه گذشته میلادی دادستانی ایالات متحده مارتین وینترکورن، مدیرعامل سابق این فولکس واگن متهم و تحت تعقیب قرار داد اما بعید است که آلمان وی را به کشوری خارج از اتحادیه اروپا برای دادرسی مسترد کند.

بیشتر بخوانید:

یک منبع نزدیک به پرونده به خبرگزاری رویترز گفت که قاضی پرونده دستور بازداشت آقای استادلر را صادر کرد تا وی نتواند در روند تحقیقات مانعی ایجاد کند.

آئودی در ماه نوامبر ۲۰۱۵ دو ماه پس از رسوایی فولکس واگن به نصب این نرم‌افزار تقلب در سنجش آلاینده‌ها در خودروهای خود اعتراف کرد.

حال دادستانی آلمان درباره این موضوع تحقیق می‌کند که آیا روپرت استادلر در آن زمان برای جلوگیری از فروش و انتقال این خودروهای معیوب در اروپا سریعا اقدام کرده است یا خیر.

سهام فولکس واگن پس از بازداشت اقای استادلر با ۲/۷ درصد کاهش روبرو شد که یکی از بزرگترین افت‌های ارزش سهام شرکت‌های اروپایی بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنج نکته‌ای که باید در مورد ممنوعیت خودروهای دیزلی در آلمان بدانیم

ده میمون در برنامه آزمایش تقلبی خودروهای دیزلی فولکس واگن شرکت کردند

دادستانی آلمان دفاتر «آئودی» را بازرسی کرد