Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دیوان عالی اروپا: تست های روانی از پناهجویان همجنس گرا ممنوع است

دیوان عالی اروپا: تست های روانی از پناهجویان همجنس گرا ممنوع است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سالانه هزاران همجنس گرا بدلیل سرکوب در کشورهای خاورمیانه و آفریقایی به اروپا می آیند و در خواست پناهندگی می کنند.

آگهی

دیوان عالی اروپا تست‌های روانی و فیزیکی روی پناهندگانی که به بدلیل همجنس گرایی از کشورهایشان فرار کرده اند را ممنوع کرد و غیرقانونی دانست.

این تست‌ها معمولا روی پناهجویانی انجام می شود که ادعا دارند بدلیل همجنس گرایی از کشورهایی که در آنها این اقلیت سرکوب می شوند فرار کرده و به اروپا پناه آورده اند.

شکایت‌های یک پناهجوی نیجریه‌ای که درخواست پناهندگی‌اش در سال ۲۰۱۵ در مجارستان رد شده بود این تصمیم دیوان عالی اروپا را در پی داشته است. این پناهجوی اهل نیجریه در تست‌های روانی توسط مقامات امور مهاجرت مجارستان از حضور و اقامت در اروپا منع شد. مقامات مجار از این پناهجوی اهل نیجریه خواسته بودند بصورت عملی دلیل همجنس گرا بودن خود را نشان دهد. یک پناهجوی سنگالی دیگری هم مجبور شده بود ویدئویی که همجنس گرا بودن او را به اثبات می رساند به مقامات مجار ارائه دهد.

بیشتر بخوانید: مجرمانه بودن همجنسگرایی در ۷۲ کشور جهان؛ در ۸ کشور مجازات اعدام

البته در اقدامی مشابه مقامات اداره مهاجرت هلند در سال ۲۰۱۴ درخواست پناهندگی چند همجنس گرا را نپذیرفتند.  

آژانس حمایت از حقوق بشر وابسته به اتحادیه اروپا در آخرین گزارش خود اعلام کرده است که سالانه صدها نفر از پناهجویان همجنس گرا که از آفریقا و خاورمیانه به اروپا می آیند درخواست پناهندگی‌شان در بسیاری از کشورهای اروپایی، خصوصا در مرزهای شرقی این قاره بی‌پاسخ می ماند.

البته دیوان عالی اروپا حق ندارد درباره دعواهای حقوقی داخل کشورهای اروپا تصمیم بگیرد. بدین ترتیب باید دید چگونه اتحادیه اروپا از کشورهای عضو چون مجارستان و لهستان می خواهد تا به قوانین جدید تن در دهند. 

همجنس گرایی در برخی کشورها از جمله عربستان، یمن و سودان و در برخی موارد خاص در ایران می تواند حکم اعدام برای افراد به دنبال آورد. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردم اسلوونی به ازدواج همجنس گراها نه گفتند

همجنس گرایان متقاضی پناهندگی نباید مجبور به اثبات همجنس گرایی خود شوند

گزارش جدید حقوق‌بشری: همجنس‌گرایی همچنان در یک‌سوم کشورهای دنیا جرم است