اجلاس داووس زنانه‌تر از همیشه مدیریت می‌شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
Christine Lagarde , Erna Solberg, Sharan Burrow, social activist Chetna Sin
Christine Lagarde , Erna Solberg, Sharan Burrow, social activist Chetna Sin   -   کپی رایت  via REUTERS

اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس امسال زنانه تر از همیشه مدیریت خواهد شد. برای اولین بار در تاریخ ۴۸ ساله این نشست، مدیریت جلسات امسال بر عهده زنان است.

 کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول، جینی رومتی، مدیرعامل شرکت آی‌بی‌ام، و ارنا سولبرگ، نخست وزیر نروژ، شناخته‌شده ترین مدیران امسال نشست داووس هستند.

جنیفر مورگان، مدیرعامل سازمان صلح سبز با استقبال از این تصمیم می گوید: «واقعا از انتخاب زنانی که امسال مدیریت را برعهده دارند، خوشحالم. امیدوارم که این فقط یک آغاز باشد و زنان بیشتری در سمت های مدیریتی و رهبران زن پرشمارتری را ببینیم و به‌ویژه، دستمزد برابر بین زنان و مردان برقرار شود. بیایید این کار را انجام دهیم.»

داووس ۲۰۱۸؛ از تلاش برای جلوگیری از تکرار رکورد اقتصادی تا مبارزه با شکاف جنسیتی

شاران بورو، دبیرکل کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه های کارگری می‌گوید: «باید مطمئن شویم که صدای زنان شنیده می‌شود. که شمار نیروی کار زنان با مردان برابر است. باید مطمئن شویم که موج خشونت علیه زنان در واقعیت نابود شود.»

مدیریت زنانه در داووس، زنان فقیر در چهارگوشه جهان

با وجود مدیریت زنانه در داووس، راه درازی برای برابری جنسی در پیش است. گزارش اخیر آکسفام نشان داد که زنان بخش عمده فقیرترین مردم جهان هستند.

آکسفام: ۸۲ درصد ثروت جهان در اختیار ۱ درصد از جمعیت کره زمین است

وینی بیانییما، مدیرعامل آکسفام می گوید: نابرابری جنسی و اقتصادی به هم مربوطند و باید همزمان به آن‌ها پرداخت. در همین گزارش نشان دادیم که اکثر آدم‌هایی که با فقر دست و پنجه نرم می‌کنند، همان‌هایی که خفت‌بار ترین مشاغل را در بدترین شرایط در برابر پایین‌ترین دستمزدها بر عهده دارند، زنان هستند.»

در حالیکه به گفته آکسفام، روند نابرابری در جهان افزایش می‌یابد، اجلاس داووس که سنتا نشست رهبران و صاحبان ثروت به شمار می‌رود، زنانه‌تر از همیشه برگزار می‌شود.

مطالب بیشتر بیشتر درباره اجلاس داووس سال ۲۰۱۸

نشست داووس: فرصت طلایی عربستان برای یکه‌تازی در غیاب ایران

ماکرون در داووس: فرانسه و اروپا به زودی شاهد تغییرات چشمگیر اقتصادی و سیاسی خواهند بود

داووس ۲۰۱۸؛ تهدیدهای امنیت جهانی از جنگ هسته ای تا تغییرات اقلیمی

یک اقتصاد دان در داووس: برکسیت برای هیچیک از طرفین نفع ندارد

داووس ۲۰۱۸؛ سایه خطرهای ژئوپلیتیک بر رشد اقتصاد جهانی

نشست داووس در سایه چشم انداز مثبت اقتصادی؛ رشد قابل توجه برای آسیا و اروپا