Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فرمانده پیشین ارتش مصر پس از اعلام نامزدی برای انتخابات دستگیر شد

ژنرال بازنشسته سامی عنان، فرمانده پیشیت ستاد ارتش مصر
ژنرال بازنشسته سامی عنان، فرمانده پیشیت ستاد ارتش مصر
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سامی عنان که به عنوان رقیب بالقوه رئیس جمهوری عبدالفتاح سیسی شناخته می‌شود، به این اتهام بازداشت شد که روز شنبه «بدون اجازه مسئولان نیروهای مسلح» و در نتیجه به صورت «غیر قانونی» قصد خود برای شرکت در انتخابات را اعلام کرده است.

آگهی

فرمانده ارشد مصری پس از اعلام قصد خود برای نامزدی در انتخابات آتی ریاست جمهوری در این کشور دستگیر شد. سامی عنان، ژنرال بازنشسته ارتش مصر که به عنوان رقیب بالقوه رئیس جمهوری عبدالفتاح سیسی شناخته می‌شود، به این اتهام بازداشت شد که روز شنبه «بدون اجازه مسئولان نیروهای مسلح» و در نتیجه به صورت «غیر قانونی» قصد خود برای شرکت در انتخابات را اعلام کرده است.

ژنرال عنان که روز شنبه با انتشار ویدئوئی در فیس‌بوک، قصد خود برای شرکت در انتخابات را آشکار کرد، فرمانده ستاد ارتش مصر بود. ارتش مصر هم خبر دستگیری او در روز سه‌شنبه را روی صفحه رسمی فیس‌بوک خود منتشر کرد.

آقای عنان در حالی دستگیر شد که مشغول سازماندهی کارزار تبلیغاتی خود بوده و برای تشکیلات انتخاباتی خود اعضا و کنشگرانی از جمله سخنگو و مسئول تبلیغات و غیره تعیین کرده بود.

دور نخست انتخابات آتی ریاست جمهوری مصر قرار است در تاریخ‌های ۲۶ تا ۲۸ مارس ۲۰۱۸ (۶ تا ۸ فروردین ۱۳۹۷) در این کشور برگزار شود. تاریخ پیش‌بینی شده برای دور دوم این انتخابات نیز روزهای ۲۴ تا ۲۶آوریل همین سال (چهارم تا ششم اردیبهشت ۱۳۹۷) خواهد بود.

بر اساس تقویم انتخاباتی مصر، ثبت‌نام نامزدها از تاریخ ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) آغاز شده و تا ۲۹ ژانویه (۹ بهمن) ادامه خواهد یافت.

عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر روز جمعه ۲۹ دی اعلام کرده بود که برای دومین بار به عنوان نامزد در انتخابات ریاست جمهوری این کشور شرکت خواهد کرد. احتمال می‌رود تنها یک سیاستمدار دیگر از جناح چپ بتواند نامزدی خود را برای این انتخابات اعلام کند.

روز پنج‌شنبه پنجم بهمن، هفتمین سالگرد آغاز انقلاب خونین مصر است که سرانجام به سرنگونی جمال حسنی مبارک، رئیس جمهوری پیشین این کشور انجامید.

بیشتر بخوانید: سیسی برای دومین بار نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر می‌شود

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری مصر

انتخابات مصر؛ برای عبدالفتاح سیسی مشارکت مهمتر از پیروزی است

سیسی در پنجمین سالگرد انقلاب مصر: به دموکراسی و آزادی احترام می گذاریم