حذف نام قطر از نقشه در موزه لوور ابوظبی

نقشه قطر در موزه لوور شعبه ابوظبی
نقشه قطر در موزه لوور شعبه ابوظبی
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این نقشه همچنین شیخ‌نشین مسندم که متعلق به عمان است و در جنوب تنگه هرمز قرار دارد، به عنوان بخشی از خاک امارات نشان داده شده است.

آگهی

نام کشور قطر از روی یک نقشه جغرافیایی در شعبه موزه لوور فرانسه در ابوظبی حذف شد. نام قطر تا هفته پیش روی این نقشه که در بخش کودکان موزه نصب شده وجود داشت، اما مسئولان اماراتی این هفته تصمیم گرفتند نام کشور همسایه خود را از روی آن حذف کنند.

در این نقشه بعد از دستکاری جدید، همچنین شیخ‌نشین مسندم که متعلق به پادشاهی عمان است و در جنوب تنگه هرمز قرار دارد، به عنوان بخشی از خاک امارات نشان داده شده است.

این مسئله واکنش‌های زیادی را در جامعه فرهنگی امارات، قطر و عمان برانگیخت، اما مسئولان موزه لوور ابوظبی بالاخره روز دوشنبه گذشته نقشه را اصلاح کردند. آنها با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که «تعمدی در این کار نبوده» و موضوع مهم در این نقشه تنها مسیر عبور یک کوزه در طول تاریخ در حاشیه خلیج فارس نشان داده شده است.

بیشتر بخوانید:

موزه لوور ابوظبی با حضور امانوئل ماکرون افتتاح شد

سفر ماکرون به قطر ۱۲ میلیارد یورو برای فرانسه به ارمغان آورد

نخستین کسی که این اشتباه را گوشزد کرد «میاسه آل ثانی» مدیر موزه‌های قطر بود. خانم آل ثانی در صفحه توئیتر خود از این که موزه لوور فرانسه در این مورد سکوت کرده، ابراز تعجب کرده بود.

بسیاری از کاربران اینترنتی در عمان نیز به این اشتباه فاحش واکنش نشان داده و آن را حرکت «تعمدی» برای «فریبکاری» خوانده بودند.

موزه لوور شعبه ابوظبی در ماه نوامبر ۲۰۱۷ میلادی با حضور امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و محمد بن زاید، ولی‌عهد امارات افتتاح شد.

امارات عربی متحده، عربستان سعودی، بحرین و مصر ضمن متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم و نزدیک شدن به ایران متهم کرده و از ۱۵ خرداد روابط دیپلماتیک خود را با این شیخ‌نشین خلیج فارس قطع کردند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جریمه ۱۸ میلیون یورویی برای شبکه بین اسپورت در مصر

موزه لوور ابوظبی با حضور امانوئل ماکرون افتتاح شد

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟