جریمه ۱۸ میلیون یورویی برای شبکه بین اسپورت در مصر

  جریمه ۱۸ میلیون یورویی برای شبکه بین اسپورت در مصر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دستگاه قضایی مصر آقای الخلیفی و شبکه رسانه ای وی را به دلیل فروش گروهی رقابت های مختلف قهرمانی مورد سرزنش قرار داده و به پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد.

آگهی

دادگاهی در مصر شبکه قطری بین اسپورت و ناصر الخلیفی، رئیس این شبکه و مالک باشگاه پاری سن ژرمن را به دلیل نقض قانون رقابت به پرداخت جریمه ای ۱۸ میلیون یورویی محکوم کرد.

نهاد محلی ناظر بر رعایت رقابت تجاری و ممنوعیت انحصارگرایی در قاهره روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد آقای الخلیفی به عنوان رئیس گروه «بین رسانه»، مسئول اصلی نقض قانون رقابتی است و به پرداخت ۴۰۰ میلیون پوند مصر (معادل ۱۸ میلیون یورو) محکوم شده است.

این گروه رسانه ای قطری پس از متشنج شدن روابط میان قاهره و دوحه همواره در تیررس مقامات مصری داشت. مصر جزو آندسته از کشورهای عربی است که ماه ژوئن ۲۰۱۷ به همراه عربستان سعودی در اقدامی هماهنگ قطر را به حمایت از تروریسم و فاصله نگرفتن از ایران متهم و روابط دیپلماتیک خود را با این کشور قطع کردند. دوحه همواره این اتهام ها را رد کرده است.

بیشتر بخوانید: آخرین تحولات قطر؛ واکنش کشورها

بر اساس متن منتشر شده توسط نهاد محلی ناظر بر رعایت رقابت تجاری و ممنوعیت انحصارگرایی در قاهره، دستگاه قضایی مصر آقای الخلیفی و شبکه رسانه ای وی را به دلیل فروش گروهی رقابت های مختلف قهرمانی مورد سرزنش قرار داده است. بر اساس این گزارش هر یک از این رقابت ها که در قالب گروهی به فروش رفته دارای ویژگی منحصر به فرد و مربوط به رشته ای خاص بوده و با هیچیک از موارد دیگر سنخیت نداشته است.

شبکه بین اسپورت در سال ۲۰۱۴ نیز از سوی همین نهاد دولتی به «سوء استفاده از موقعیت برتر» خود در بازار مصر متهم شده بود. ملزم ساختن علاقمندان جام جهانی فوتبال در این کشور به خرید حداقل یکسال اشتراک این شبکه و نیز اجبار کردن آنها به استفاده از یک گیرنده ماهواره ای با نشان مشخص تجاری علت اصلی طرح این اتهام عنوان شده بود. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش ستارگان سریال «فرندز» به «از دست دادن غیرقابل باور» متیو پری؛ ما یک خانواده بودیم

نتفلیکس گزیده جدید برنامه «بازی ماهی مرکب»‌ را منتشر کرد؛ همراه با جایزه ۴ میلیون و ۵۶۰ هزار دلاری

آتیلا پسیانی، بازیگری تجربه‌گرا با سابقه همکاری از پیتر بروک تا بهرام بیضایی