بروکسل؛ افزایش روسپی گری در میان پناهجویان آفریقایی زیر سن قانونی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
An unidentified sex worker in Brussels, Belgium,
An unidentified sex worker in Brussels, Belgium,   -  کپی رایت  REUTERS/Francois Lenoir

رسانه‌های بلژیک در آخرین گزارشهای تحقیقاتی مفصل از خودفروشی زنان سیاه پوست در بروکسل با قیمت هایی بسیار پایین تر از معمول خبرمی دهند. این کارگران جنسی که اغلب هم پناهجویان غیرقانونی هستند در نزدیکی ایستگاه قطار بروکسل شمال همواره بدنبال مشتریان خود هستند.

تحقیقات نشان می دهند بسیاری از آنها زیر سن قانونی «هجده سال» هستند. یکی از مشتریان این روسپی‌ها می گوید در اولین برخورد متوجه می شوید که تا چه اندازه این زنان با اضطراب و نگرانی به کار روسپی گری مشغول هستند.

اغلب این کارگران جنسی اهل نیجریه هستند. به گفته سازمان‌های مدافع حقوق بشرِ بلژیک نتایج سرشماری‌ها نشان می دهد برخی از این زنان کمتر از ۱۴ سال دارند.

بیشتر بخوانیدپوشش زنان؛ مانع یا عامل خشونت های جنسی علیه آنها؟

برخی از خانواده‌های فقیر و محروم آفریقایی فرزندان دختر را به هر قیمتی روانه روسپی خانه‌ها می کنند تا با درآمد این افراد هزینه خانواده در آفریقا تامین شود. موارد بسیاری از حضور چند خواهر ۱۴ تا ۱۸ سال از یک خانواده در میان این کارگران جنسی یافت شده است. در حالی که بطور معمول قیمت همبستر شدن با یک مرد در بلژیک از ۵۰ یورو بالاتر است بسیاری از این دختران زیرسن قانونی با کمتر از ده و یا پنج یورو هم راضی به هم خوابگی می شوند. 

سازمان ملل می گوید بیشتر از ۱۲۰ میلیون تن از زنان جهان تاکنون دست کم یک بار به هم بستری ناخواسته تن داده اند.