لاوروف: اقدامات یک‌جانبه آمریکا در سوریه، ترکیه را عصبانی کرده است

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه
سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«تصمیم دولت واشنگتن در مورد توافق هسته‌ای با ایران نیز یک‌جانبه‌گرایی است و آینده‌ای ندارد.»

آگهی

وزیر خارجه روسیه «اقدامات یک‌جانبه» آمریکا در مورد ایران و سوریه را تقبیح کرد و گفت ترکیه از این که آمریکا به تعهد خود در مورد سوریه پایبند نبوده و یک‌جانبه عمل می‌کند، «عصبانی» شده است.

سرگئی لاوروف در گفتگو با روزنامه روسی کمرسانت در این زمینه چنین توضیح داد: «بسیاری از کارشناسان سیاسی می‌گویند ما چکار داریم، بگذارید وضعیت هر چه می‌خواند بدتر بشود. بگذارید ثابت شود که آمریکا قادر به یافتن راه حل توافقی نیست و به این صورت نقش مخرب این کشور در جهان آشکار گردد، خواه در ایران، خواه در سوریه. ترکیه هم از همین یک‌جانبه‌گرایی آمریکا در مورد سوریه عصبانی شده است.»

در این گفتگو که متن آن روز یکشنبه منتشر شد، منظور آقای لاوروف از یک‌جانبه‌گرایی آمریکا، تصمیم این کشور به ایجاد نیرویی متشکل از کردها در شمال سوریه است.

ارتش ترکیه از روز شنبه ۳۰ دی ماه عملیات نظامی خود موسوم به «شاخه زیتون» را با حمله هوایی و زمینی به منطقه کردنشین عفرین در شمال سوریه به بهانه تأمین امنیت مرزهای جنوبی خود آغاز کرده است.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی در مورد رویکرد دولت دونالد ترامپ به برجام گفت: «آمریکا به تعهد خود در این زمینه پایبند نیست. تصمیم دولت واشنگتن در مورد توافق هسته‌ای با ایران نیز یک‌جانبه‌گرایی است و آینده‌ای ندارد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا فهرست الیگارک‌های روس را منتشر کرد

نبرد عفرین: شورای امنیت به درخواست فرانسه تشکیل جلسه می‌دهد

روسیه: حضور نظامی آمریکا در ژاپن مانع صلح مسکو و توکیو است