Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آمریکا فهرست الیگارک‌های روس را منتشر کرد

آمریکا فهرست الیگارک‌های روس را منتشر کرد
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر چند انتشار لیست الیگارک های روس به معنای تحریم آنها از سوی وزارت خزانه داری آمریکا نیست اما به نظر می رسد تحریم احتمالی بیش از پیش تجار بانفوذ روسیه را تهدید می کند.

آگهی

وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه فهرستی از تجار بانفوذ نزدیک به کاخ کرملین در روسیه را منتشر کرد.

در فهرست دولت ایالات متحده از الیگارک های روس (تجار ثروتمند و بانفوذ) نام روسای دو بانک بزرگ روسیه، شماری از روسای شرکت های فعال در عرصه نفت و گاز و معدن از جمله آلکسی میلر، مدیر اجرایی کمپانی گازپروم دیده می شود.

این فهرست در چارچوب تحریم هایی که در ماه اوت سال گذشته علیه مسکو وضع شد، تنظیم شده است. هر چند انتشار لیست الیگارک های روس به معنای تحریم آنها از سوی وزارت خزانه داری آمریکا نیست اما به نظر می رسد تحریم احتمالی بیش از پیش تجار بانفوذ روسیه را تهدید می کند.

واشنگتن گروهی از نزدیکان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را از سال ۲۰۱۴ میلادی همزمان با مناقشه بر سر الحاق شبه جزیره کریمه تحریم کرده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیهرویترز

وزارت خزانه داری ایالات متحده در بیانیه ای که همراه با فهرست اسامی الیگارک های روس منتشر کرده است از میزان ثروت آنها و همچنین نزدیکی با دولت روسیه به عنوان دو معیار تعیین کننده برای تنظیم این لیست یاد کرد.

گرمن گرف، مدیرعامل بانک دولتی اسبربانک و آندری کوستین، مدیر اجرایی دومین بانک بزرگ روسیه (وی تی بی بانک) از جمله افرادی هستند که نامشان در فهرست الیگارک های روس منتشر شده است.

به دنبال انتشار این فهرست ارزش سهام برخی از بزرگترین شرکت های روسیه سقوط کرد. ارزش روبل روسیه نیز در برابر دلار آمریکا ۰.۱ درصد کاهش یافت.

به گزارش رسانه های روسیه علاوه بر فهرست اسامی ۹۶ تاجر بانفوذ فهرستی از کلیه اعضای دولت این کشور نیز توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده منتشر شده است. در این فهرست اسامی ۱۱۴ چهره سیاسی از جمله دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین، دمیتری مدودف، نخست وزیر و سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه دیده می شود.

بیشتر بخوانید:

مقام‌های استرالیایی پشت پرده تحقیقات ترامپ-روسیه بودند

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ در فهرست میلیاردرهای جهان ۲۰۰ پله سقوط کرد

لاوروف: اقدامات یک‌جانبه آمریکا در سوریه، ترکیه را عصبانی کرده است

انصراف از رقابت با ترامپ؛ آیا اوباما بایدن را متقاعد می‌کند؟