پل بوکوز، نماد آشپزی سنتی فرانسه که بود؟

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پل بوکوز، نماد آشپزی سنتی فرانسه که بود؟

پل بوکوز، ازسالها پیش به عنوان یک سرآشپز نامی در فرانسه شناخته شده و همواره در جت ارتقاء این حرفه در تلاش بوده است.

وی به عنوان استاندارد آشپزی سنتی فرانسه در جهان شناخته می شود و اهل شهر لیون فرانسه است.

وی همیشه درحالی دیده شده که کلاه و لباس سفید بر تن دارد. وی در سال ۱۹۲۶ و در خانواده ای متولد شد که پدر و برادرانش نیز طی قرن های گذشته سرآشپز بوده اند.

در سال ۱۹۹۶ همزمان با برپایی نشست هفت قدرت صنعتی جهان در شهر لیون، طبیعی است که تمامی سر آشپزهای معتبر برای تهیه غذای میهمانان هفت کشور صنعتی جهان انتخاب شدند و پل بوکوز نیز یکی از آنها بود.

وی می گوید: "رئیس جمهوری، شیراک از من خواست تا یک غذای سنتی شهر لیون را برای میهمانان تهیه کنم. من هم نوعی از ماهی با سسی مخصوص و خرچنگ با سس سفید تهیه کردم."

وی دوران کارآموزی و شاگردی خود را از سن ۱۵ سالگی آغاز کرده و گام به گام به صعود نزدیک شده است. وی در سال ۱۹۵۸ عنوان خوشمزه ترین غذای سال از سوی میشلن را دریافت کرد و در سال ۱۹۶۱ به عنوان بهترین سرآشپزی فرانسوی معرفی شد.

تمامی این شهرت ها به دلیل سخت کوشی پل بوکوز بوده و اینگونه نیست که وی از روی شانس به آن رسیده باشد.

وی که دارنده انستیتو پل بوکوز در حومه شهر لیون است می گوید که در یک مدرسه بین المللی آشپزی، موضوع اصلی باید تمرکز بر حرفه آشپزی در آینده باشد.

وی در سال ۱۹۸۷ جایزه ای را به نام خود ایجاد کرد . این جایزه هر دوسال یکبار به بهترین آشپزهایی تعلق می گیرد که در رقابت های بین المللی آشپزی که در لیون برگزار می شود، شرکت می کنند.