Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

«اچ اند ام» به دنبال اعتبار از دست‌ رفته؛ آموزش‌های ضد نژادپرستی

H&M store
H&M store Copyright Ivan Mlinaric
Copyright Ivan Mlinaric
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعتراضات گسترده به آگهی تبلیغاتی نژاد پرستانه این شرکت و حمله به فروشگاههای آن در آفریقای جنوبی بخوبی نشان داد که عذرخواهی به تنهایی کافی نیست.

آگهی

تنها چند روز پس از آنکه شرکت سوئدی «اچ اند ام» به دلیل گسترش اعتراضات به یک آگهی تبلیغاتیِ نژادپرستانه مجبور به بستن فروشگاههایش در کشور آفریقای جنوبی شد، یک سازمان غیردولتی از مدیران «اچ اند ام» خواست تا «در دوره‌های اجباری آموزش دیدگاه‌های ضد نژاد پرستی و تنوع نژادی که باعث تغییر نگرش مدیران در موضوعات مرتبط با نژاد می‌شود، شرکت کنند.»

بیشتر بخوانید: حمله به فروشگاه «اچ اند ام» در آفریقای جنوبی

بنیاد احمد کاترادا (The Ahmed Kathrada foundation) در بیانیه‌ای اعلام کرد که این بنیاد پس از انتشار این آگهی نژاد پرستانه، سعی کرده است بلافاصله با دفاتر شرکت «اچ اند ام» در آفریقای جنوبی و همچنین با دفتر بین‌المللی آن تماس بگیرد و حتی در ۱۱ ژانویه نامه‌ای در این‌باره به این شرکت نوشته است اما در مقابل، تنها پاسخی کلی و به شکل اتوماتیک دریافت کرده است.

در نامۀ این بنیاد به «اچ اند ام» آمده است: «این یک نگرانی جدی است که شرکت شما این آگهی تبلیغاتی را بدون توجه به پیش‌ زمینه‌های تاریخی این موضوع که چگونه تصویر و کلمه «میمون» طی نسل‌ها برای تحقیر سیاهپوستان استفاده می‌شده، تهیه کرده است.»

این بنیاد غیردولتی، میراث احمد کاترادا، از فعالان ضد خشونت و ضد آپارتاید است که مدتی نیز همراه با نلسون ماندلا زندانی بوده است.

دفتر «اچ اند ام» در آفریقای جنوبی موافقت کرده است که با فعالان این بنیاد دیدار کند؛ اما هنوز مشخص نیست که چه نوع آموزشهایی قرار است برای مدیران ارائه شود و دیگر اینکه آیا مدیران اجرایی در دفتر اصلی این شرکت در سوئد نیز در این آموزش‌ها شرکت خواهند کرد یا خیر. شرکت «اچ ان ام» هنوز پاسخی به این سوالات نداده است.

بیشتر بخوانید: اچ‌ اند ‌ام به خاطر انتشار یک تبلیغ «نژادپرستانه» عذرخواهی کرد

انتصاب مدیر تنوع در شرکت «اچ اند ام»

اعتراضات گسترده به آگهی تبلیغاتی نژاد پرستانه شرکت «اچ اند ام» و حمله به فروشگاههای آن در آفریقای جنوبی بخوبی به مدیران این شرکت نشان داد که عذرخواهی به تنهایی کافی نیست.

دفتر مرکزی «اچ اند ام» روز چهارشنبه در صفحۀ فیسبوک خود از استخدام اولین مدیر تنوع خبر داد. در این بیانیۀ شرکت آمده است: «برای ما توجه به تنوع و همه جانبه‌ نگری یک اصل است. بر این اساس ما یک مدیر جهانی را در ارتباط با این موضوع منصوب کرده ایم تا به پیشبرد کارهایمان کمک کند.»

بیشتر بخوانید: چهره‌های معروف، شرکت اچ اند ام را به خاطر تبلیغ «نژادپرستانه» تحریم کردند

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استهکلم: باندهای تبهکار سوئد تبدیل به نیروی نیابتی ایران علیه یهودیان و اسرائیل شده‌اند

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند

سایه جنگ غزه و اعتراضات بر مسابقات یوروویژن ۲۰۲۴؛ خواننده هلندی قبل از فینال کنار گذاشته شد