ابتکار صد هزار دلاری:‌ تبلیغ اجاره خانه در کشورهایی که ترامپ سوراخ مستراح نامید

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کنیا، خانه ساحلی در کنار اقیانوس
کنیا، خانه ساحلی در کنار اقیانوس   -  Copyright  Airbnb

وب سایت مشهور اجاره خانه «ایر‌بی‌ان‌بی»‌ (Airbnb) کارزاری یکصد هزار دلاری برای تبلیغ اجاره خانه در آفریقا، السالوادور و هائیتی به راه انداخته است. کشورهایی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پیش‌تر آنها را «سوراخ مستراح» نامیده بود.

دونالد ترامپ بعد از آنکه برای سخنانی که «نژاد پرستانه» ارزیابی شده بود، بشدت مورد انتقاد قرار گرفت، این سخنان را تکذیب کرد و در پاسخ به خبرنگاران گفت که نژاد پرست نیست.

این وب سایت با انتشار عکس‌های زیبایی از خانه‌ها و مناظر این کشورها به شکل غیر مستقیم دیدگاه دونالد ترامپ را به چالش کشیده است.

بریان چسکی مدیر این وب سایت با انتشار توئیت هایی، عکس های زیبایی از خانه هایی در کشورهای آفریقایی و هائیتی را به اشتراک گذاشته و مشتریان را به سفر به این کشورها ترغیب کرده است.

برای نمونه این وب سایت یک بانگالو‌ (خانه ییلاقی دو طبقه‌) را تبلیغ کرده اند که برق آن بواسطه صفحات خورشیدی تامین می شود و این خانه ییلاقی از مصالح ساختمانی محلی ساخته شده و اجاره هر شب آن ۵۰ یورو است.

مدیر این وب سایت در توئیتی گفته است ۵ سال پیش «ایر‌بی‌ان‌بی» ۳ هزار استفاده کننده در آفریقا، السالوادور و هائیتی داشت که موجب درآمدزایی ۶ میلیون دلاری شد و امروز این وب سایت در این کشورها ۷۵ هزار استفاده کننده دارد که می توانند تا ۱۷۰ میلیون دلار درآمد داشته باشند.

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید