Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

از میان خبرهای روزنامه های اروپایی

از میان خبرهای روزنامه های اروپایی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نگاهی به پیشخوان روزنامه های اروپایی؛ از میان خبرهایی که امروز برای اروپایی ها مهم بودند.

ال پائیس: رئیس شورای اروپا: بریتانیا همواره می تواند به دامان اروپا بازگردد

آگهی

ال پائیس چاپ مادرید سخنان دونالد توسک رئیس شورای اروپایی را در تیتریک قرار داده است. توسک گفته است: «اگر بریتانیا لحظه‌ای به فکر بازگشت بیفتد اطمینان داشته باشد که قلب اروپا برای بازگشت آنها همیشه باز است.» دونالد توسک سخنان تازه‌ای درباره فاز دوم مذاکرات برکسیت، جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا ایراد کرده است.

بیشتر بخوانیدکسب توافقات اولیه مذاکرات برکسیت را به مرحله بعد رساند

لوموند: حضور ماکرون در شهر کاله و دفاع از سیاستهای دولت 

روزنامه لوموند چاپ پاریس: امانوئل ماکرون در شهر کاله از سیاستهای مهاجرتی دولت دفاع می کند. رئیس جمهوری فرانسه در حالی سه شنبه وارد کاله شد که مخالفان دولت و حتی برخی از هم حزبی‌های وی سیاستهای مهاجرتی دولت فرانسه را برخلاف میثاقهای مهم حقوق بشر در این کشور می دانند.

بیشتر بخوانیدگزارش ویژه یورونیوز از خشونت بی سابقه پلیس علیه پناهجویان در کاله

گاردین: هنوز تونل مانش در میان پناهجویان قربانی می گیرد

روزنامه گاردین چاپ لندن هم مهاجرت‌های غیرقانونی از طریق کانال مانش را تیتر اول قرارداده و نوشته است: همچنان پناهجویانی که از طریق تونل کانال مانش قصد ورود به بریتانیا را دارند جان خود را در برخورد با قطار و یا در دریا از دست می دهند. در ادامه می خوانیم که بی‌تفاوتی دولتهای فرانسه و بریتانیا درباره شرایط وحشتناک زندگی پناهجویان و مرگ آنها در تاریخ بی‌سابقه است. این روزنامه هم به سفر روز سه شنبه امانوئل ماکرون به شهر کاله اشاره می کند.

کوریره دلاسرا: ایتالیا؛ ناراحتی قلبی برای برنده میلیونی بلیط بخت آزمایی

کوریره دلا سرا چاپ میلان ایتالیا: یک نگهبان پارکینگ پس از برد بیشتر از یک میلیون یورو در لاتاری راهی بیمارستان شد. وی زمانی که متوجه شد این مبلغ را برنده شده است به خواهرش زنگ زد و گفت نمی داند چگونه می تواند این مقدارپول را خرج کند و بعد بدلیل احساس ناراحتی در قفسه سینه به بیمارستان منتقل می شود.

رپوبلیکا: سخنان پاپ و انتقادات شدید از آزار و اذیت جنسی کوکان در کلیسا

روزنامه رپوبلیکا، چاپ ایتالیا سخنان و واکنشهای پاپ درباره گزارشهای متعدد از کودک آزاری، آزار و اذیت‌های جنسی کودکان، توسط مردان کلیسا و کشیشها را منتشرکرده است. پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان می گوید:  «کلیسا از آزار و اذیت‌های جنسی کودکان شرمسار است. » انتقادات شدید پاپ از کشیش هایی که متهم به آزار و اذیت‌های جنسی هستند.  سخنان رهبر کاتولیک های جهان بازتاب ویژه ای در رسانه های ایتالیا داشت. 

بیشتر بخوانید: 

پاپ فرانسیس: بابت رسوایی سوء استفاده جنسی در کلیسا شرمسارم

لو سوار: انفجار مرگبار در بلژیک 

روزنامه لو سوار چاپ بروکسل: دیدار پادشاه بلژیک و نخست وزیر این کشور از ساختمانی که به کلی در اثر انفجار در شهر آنتورپ ویران شد. در این انفجار ۲ نفر جانشان را از دست دادند و دهها تن زخمی شدند. مقامات امنیتی احتمال تروریستی بودن این حمله را رد می کنند.

بیشتر بخوانید: 

بلژیک: دست کم دو کشته در انفجار ناشی از نشت گاز

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نایجل فاراژ: برکسیت می تواند در سراسر اروپا رخ دهد

چهار نهاد اصلی قدرت در اتحادیه اروپا کدامند؟؛ قانونگذاری مشترک برای ۲۷ کشور چگونه اجرایی می‌شود؟

حقوق روسای اتحادیه اروپا چقدر است؟