Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نایجل فاراژ: برکسیت می تواند در سراسر اروپا رخ دهد

نایجل فاراژ: برکسیت می تواند در سراسر اروپا رخ دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبر پیشین حزب یوکیپ در بروکسل با میشل بارنیه کمیسر مسئول مذاکرات برکسیت از سوی اتحادیه اروپا دیدار و گفتگو کرد.

برکسیت فراگیر در اروپا

آگهی

نایجل فاراژ نماینده پارلمان اروپا از حزب یوکیپ و یکی از مهمترین عوامل خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می گوید برکسیت می تواند در تمام اروپا رخ دهد. او می گوید رویای برکسیت در کاتالونیا، مجارستان، لهستان و سراسر اروپا در حال تبدیل شدن به واقعیت است. 

به اعتقاد وی رویای برکسیت را همچنان بیشتر از ۱۷ میلیون بریتانیایی که به آن رای دادند دنبال می کنند. وی در بروکسل با میشل بارنیه، مسئول ارشد مذاکرات برکسیت از سوی کمیسیون اروپا دیدار کرد. آقای فاراژ درباره میشل بارنیه می گوید: «آقای بارنیه یک معتقد واقعی به پروژه اروپایی است. پروژه اروپایی برای میشل بارنیه تبدیل به دین و مذهب او شده است.» 

انتقاد از دولت می در خصوص برکسیت

آقای فاراژ درباره مذاکرات برکسیت می گوید: «فکر می کنم که دولت فعلی بریتانیا بیش از اندازه از مواضع خود عقب می نشیند.» نایجل فاراژ روند پیشرفت مذاکرات را کاملا برخلاف انتظارات مردم بریتانیا می داند. او می گوید دولت محافظه کار ترزا می موفق نشده است آنطور که شایسته ملت بریتانیا از حقوق آنها در این مذاکرات دفاع کند. 

بیشتر بخوانید: 

نایجل فاراژ: «اتحادیه اروپا باقی نمی ماند»

مخالفان و موافقان برکسیت در پارلمان اروپا

بریتانیا برای خروج باید از اروپا پول بگیرد

نماینده پارلمان اروپا براین باور است که برخلاف گفته بسیاری از تحلیلگران خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تنها به نفع شهروندان بریتانیایی است چرا که آنها در طول سالهای مختلف بودجه زیادی برای تامین هزینه‌های مشترک اروپایی صرف کرده اند. او می گوید به جای اینکه اتحادیه اروپا از ما درخواست هزینه میلیاردی خروج کند ما باید از اتحادیه بخواهیم برای تمام پولهای که صرف این اتحادیه در دهه‌ها کرده ایم به ما غرامت پرداخت شود.

فاراژ می گوید افرادی مثل تونی بلر، نخست وزیر پیشین بریتانیا که برکسیت را نقد کرده و آنرا به ضرر بریتانیا می دانند در اشتباه هستند چرا که تغییرات تاریخی در این ۱۰ سال اخیر را متوجه نشده اند. آنها نمی خواهند ببینند که از در سال ۲۰۱۷ با وجود مشکلات ناشی از مذاکرات برکسیت اما بریتانیا با رشد اقتصادی مواجه بوده است. نایجل فاراژ اطمینان دارد که بریتانیا بدون اروپا پیشرفتهای بیشتری خواهد داشت نسبت به بریتانیایی که نیاز به اروپای واحد دارد.

من پس از سالها کار در بروکسل نکته مهمی را یاد گرفتم. اینکه حضور ما در اروپا تنها هدردادن وقت است. همچنین اعتقاد دارم که نباید در مذاکرات با اتحادیه اروپا امتیاز بیشتری واگذار کنیم چرا که اتحادیه اروپا چه بخواهد یا نه به بریتانیا به عنوان کشوری مقتدر در این قاره نیاز خواهد داشت. 

نایجل فاراژ هفده سال است که نماینده بریتانیا در پارلمان اروپا است با این حال او همواره یکی از منتقدان سرسخت اتحادیه اروپا هم بوده است. او یکی از رهبران اصلی کارزار تبلیغاتی برکسیت بود. او پس از رای آری مردم بریتانیا به برکسیت در یک سخنرانی اعلام کرد به آرزویش رسیده است. نایجل فاراژ یکبار از سقوط هواپیما جان سالم بدر برده و یکبار هم موفق به رهایی از دست سرطان شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از میان خبرهای روزنامه های اروپایی

نایجل فاراژ: شاید از برگزاری همه پرسی دوم برکسیت حمایت کنم

کسب توافقات اولیه مذاکرات برکسیت را به مرحله بعد رساند