Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اتحادیه آفریقا: ترامپ باید از همه آفریقایی‌تباران عذرخواهی کند

اتحادیه آفریقا: ترامپ باید از همه آفریقایی‌تباران عذرخواهی کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیانیه دفتر نمایندگی اتحادیه آفریقا در واشنگتن در واکنش به «سوراخ مستراح» خواندن تعدادی از کشورهای آفریقایی از سوی دونالد ترامپ، با تاکید بر اینکه «دولت کنونی آمریکا نسبت به کشورهای آفریقایی برداشتی اشتباه دارد» گفته است که گفتگوی میان کشورهای آفریقایی و ایالات متحده ضروری است.

آگهی

دفتر نمایندگی اتحادیه آفریقا در واشنگتن اعلام کرد که کشورهای عضو این اتحادیه خواهان عذرخواهی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده نسبت به اظهارات «توهین آمیز و نژادپرستانه» وی است.

این بیانیه ضمن ابراز ناامیدی، شوک و عصبانیت از رفتار رئیس جمهوری آمریکا از وی خواست تا «تمام آفریقایی تباران جهان» عذرخواهی کند.

دفتر نمایندگی اتحادیه آفریقا (شامل ۵۵ کشور آفریقایی) در واشنگتن اعلام کرد: «دفتر نمایندگی اتحادیه آفریقا این اظهارات را به شدت محکوم می‌کند و خواستار عذرخواهی آمریکا از مردم آفریقا و تمام آفریقایی‌تباران جهان است.»

این بیانیه که در واکنش به «سوراخ مستراح» خواندن تعدادی از کشورهای آفریقایی از سوی دونالد ترامپ صادر شده است، با تاکید بر اینکه «دولت کنونی آمریکا نسبت به کشورهای آفریقایی برداشتی اشتباه دارد» گفت که گفتگوی میان کشورهای آفریقایی و ایالات متحده ضروری است. 

بر اساس گزارش رسانه‌های امریکا، دونالد ترامپ روز پنجشنبه در نشست مشترک با نمایندگان کنگره، درباره قوانین مهاجرتی و لغو برنامه «داکا»، چند کشور آفریقایی و هائیتی را «سوراخ مستراح» خوانده و گفته بود: «چرا ما باید کسانی را از کشورهایی که سوراخ مستراح هستند این افراد را به اینجا راه دهیم؟»

جلسه مشترک دونالد ترامپ با نمایندگان کنگره آمریکا

بیشتر بخوانید: ترامپ: چرا مهاجران را از کشورهایی که «سوراخ مستراح» هستند راه بدهیم؟

دونالد ترامپ، در ماه سپتامبر همانطور که در زمان انتخابات قول داده بود اجرای طرح «داکا» را متوقف کرد. داکا (DACA) قانونی بود که به موجب آن کسانی که در زمان مهاجرت غیرقانونی به آمریکا زیر سن قانونی قرار داشتند، می‌توانستند در این کشور به طور قانونی مشغول به تحصیل و کار شوند.

بیشتر بخوانید: طرح «داکا» چه بود که ترامپ آنرا لغو کرد

آقای ترامپ روز جمعه با تکذیب گزارش رسانه‌ها از این نقل قول خود گفته بود که هر چند لحنش در این جلسه تند بوده اما از چنین لفظی استفاده نکرده است.

این در حالی است که دیک دوربین، سناتور دموکرات حاضر در آن جلسه، استفاده رئیس جمهوری آمریکا از عبارت «سوراخ مستراح» برای کشورهای آفریقایی را تائید کرده است.

معاون دبیرکل کنگره ملی آفریقا در آفریقای جنوبی، سخنگوی سازمان ملل متحد، دولت هائیتی، دولت بوتسوانا و چندین کشور آفریقایی نیز جمعه شب نسبت به این اظهارات رئیس جمهوری آمریکا واکنش نشان دادند.

**بیشتر بخوانید: **

واکنش‌ها به اظهارات «نژادپرستانه» دونالد ترامپ

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کارهای عجیبی که در سال ۲۰۱۷ از ترامپ سر زد

تلاش بایدن و متحدانش برای جذب رای دهندگان زن جمهوریخواه در حومه شهرها

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد