Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

یک مقام آمریکایی: ترامپ تعلیق تحریم‌ ایران را تمدید می‌کند

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قرار است دونالد ترامپ روز جمعه تصمیم خود درباره برجام را اعلام کند. اگر تصمیم ترامپ بر لغو ادامه تحریم‌ها باشد، این عملا به معنی خروج آمریکا از برجام خواهد بود.

آگهی

یک مقام نزدیک به ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا گفت دونالد ترامپ تصمیم دارد تعلیق تحریم‌ها علیه ایران را که در توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ پیش‌بینی شده، تمدید کند.

خبرگزاری رویترز بدون آن که نامی از این مقام آمریکایی ببرد از قول او می‌نویسد که رئیس جمهوری ایالات متحده در عین حال در روز جمعه ۲۲ دی ماه به اعضای کنگره و نیز به متحدان اروپایی این کشور ضرب‌الاجلی خواهد داد تا پیش از آن در مورد «بهبود» متن برجام به نتیجه‌ای برسند.

به گفته این مقام آگاه، ترامپ تصمیم دارد در صورتی که پس از تاریخ تعیین شده در ضرب‌الاجل نتیجه‌ای حاصل نشود، تهدید خود مبنی بر کنار گذاشتن برجام را عملی کند.

این در حالیست که پیش از این یک مقام ارشد دولت آمریکا اعلام کرده بود رئیس جمهوری این کشور با وجود توصیه مشاورانش به تمدید تعلیق تحریم‌های ایران تمایلی به این کار ندارد. ظاهرا او این مطلب را در جریان نشستی با مشاوران ارشد خود در روز پنج‌شنبه اعلام کرده بود.

بیشتر بخوانید:

یک مقام آمریکایی: توصیه مشاوران ترامپ تمدید تعلیق تحریم های ایران است

دونالد ترامپ همواره بر لزوم لغو برجام و بازنگری در توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های بزرگ جهان تأکید کرده است.

قرار است آقای ترامپ روز جمعه تصمیم خود را درباره برجام اعلام کند. اگر تصمیم وی بر لغو ادامه تحریم‌ها باشد، این عملا به معنی خروج آمریکا از برجام خواهد بود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماکرون درخواست نتانیاهو برای بازنگری در برجام را رد کرد

یک مقام آمریکایی: توصیه مشاوران ترامپ تمدید تعلیق تحریم های ایران است

آمریکا و اسرائیل برای مقابله با ایران طرح مشترک امضاء کردند