Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آمریکا و اسرائیل برای مقابله با ایران طرح مشترک امضاء کردند

آمریکا و اسرائیل برای مقابله با ایران طرح مشترک امضاء کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

براساس این توافق واشنگتن و تل آویو گروه‌های کاری مشترکی برای مواجهه با ایران در منطقه تشکیل می دهند.

آگهی

مقامات امنیتی آمریکا و اسرائیل حدود دو هفته پیش بر سر طرح مشترکی برای مقابله با فعالیت های ایران در منطقه خاورمیانه به توافق دست یافتند.

به گزارش شبکه ۱۰ تلویزیون اسرائیل این توافق در روز ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) در کاخ سفید و با هدف مقابله با برنامه موشکی و هسته ای ایران به امضای مقامات آمریکایی و اسرائیلی رسیده است.

براساس این توافق واشنگتن و تل آویو گروههای مشترکی برای مواجهه با ایران در منطقه تشکیل می دهند. یکی از این گروه‌ها وظیفه مقابله با نفوذ ایران در لبنان و ارتباط تهران با گروه حزب الله را برعهده خواهد داشت. این گروه همچنین به دنبال مقابله با فعالیت های ایران در سوریه نیز خواهد بود.

این در حالیست که دو گروه کاری مشترک دیگر از مقامات آمریکایی و اسرائیلی برای مقابله با برنامه موشکی ایران و «اهداف هسته ای» این کشور تشکیل خواهد شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

موشک عماد ایران

به گزارش نشریه «نیویورک مگزین» یکی از اهداف این گروه کاری بررسی اقداماتی دیپلماتیکی است که واشنگتن و تل آویو با استفاده از آن می توانند در چارچوب برجام بر پایبندی ایران به این توافق نظارت کنند. امری که به گزارش «نیویورک مگزین» به طور ضمنی به معنای پذیرش اهمیت حفظ برجام از سوی آمریکا و اسرائیل است.

آمریکا و اسرائیل گروه چهارمی نیز برای آمادگی در برابر سناریوهای احتمالی درگیری در منطقه با دخالت ایران یا گروه حزب الله تشکیل خواهند داد.

هربرت ریموند مک مستر، مشاور امنیت ملی آمریکا و میر بن شبات، همتای اسرائیلی او ریاست هیات مذاکره کننده دو کشور را برعهده داشتند.

توافق واشنگتن و تل آویو در راستای راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران به دست آمده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی روز ۱۳ اکتبر (۲۱ مهر) خود ضمن اعلام اینکه از تائید پایندی ایران به برجام خودداری خواهد کرد، راهبرد جدید کشورش در قبال تهران را تشریح کرده بود.

توافق امضاء شده با اسرائیل از سوی یک مقام امنیتی آمریکا یک «چارچوب کاری» غیر رسمی توصیف شده است که زمینه ساز همکاری آینده بین واشنگتن و تل آویو خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ان بی سی: پهپاد سرنگون شده ایرانی، نسخه کپی شده نمونه آمریکایی است

مایک پنس: اگر برجام اصلاح نشود فورا از آن خارج می‌شویم

یک مقام آمریکایی: ترامپ تعلیق تحریم‌ ایران را تمدید می‌کند