وزارت دادگستری آمریکا گروه ویژه تحقیق در مورد حزب الله تشکیل داد

وزارت دادگستری آمریکا گروه ویژه تحقیق در مورد حزب الله تشکیل داد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به نظر می رسد تشکیل این گروه واکنشی به انتشار برخی گزارشها در رسانه های آمریکایی باشد که دولت باراک اوباما را به کوتاهی در تحقیق درباره نقش حزب الله در زمینه قاچاق مواد مخدر متهم می کرد.

آگهی

وزارت دادگستری آمریکا گروهی ویژه را مامور تحقیق در مورد افراد و سازمانهای مرتبط با حزب الله لبنان کرد.

جف سشنز، وزیر دادگستری ایالات متحده با اعلام این خبر تاکید کرد که این گروه ارزیابی «شواهد تحقیقات موجود» را آغاز خواهند کرد. به نظر می رسد تشکیل این گروه واکنشی به انتشار برخی گزارشها در رسانه های آمریکایی باشد که دولت باراک اوباما را به کوتاهی در تحقیق درباره نقش حزب الله در زمینه قاچاق مواد مخدر متهم می کرد.

مجله پولیتیکو ماه گذشته در گزارشی تحقیقی مدعی شده بود که بسیاری از تحقیقات اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا با مانع تراشی دولت پیشین روبرو شده بود. بنا به همین گزارش مقامات اداره مبارزه با مواد مخدر در آن زمان احتمال داده بودند که دولت باراک اوباما ترجیح می دهد تحقیقات در مورد ارتباط حزب الله با قاچاق مواد مخدر، توافق هسته ای با ایران را تحت الشعاع قرار ندهد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مقامات دولت باراک اوباما در واکنش به این ادعاها ضمن رد آنها تاکید کرده بودند شواهدی دال بر مانع تراشی در تحقیقات به دلایل دیپلماتیک یا سیاست گذاری وجود ندارد. در مقابل جف سشنز در ماه دسامبر خواستار تحقیق درباره مدیریت طرح کاساندرا (عملیات اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا علیه پولشویی و تامین منابع مالی حزب الله در سال ۲۰۰۸ میلادی) شده بود.

تصمیم وزارت دادگستری برای تشکیل گروه تحقیق در مورد گروه حزب الله در حالی اعلام می شود که قرار است تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مورد تمدید یا عدم تمدید تعلیق تحریم های هسته ای ایران روز جمعه اعلام شود.

رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده بارها از دولت باراک اوباما به دلیل امضای توافق هسته ای با ایران انتقاد کرده است. 

بیشتر بخوانید:

حسن نصرالله: مشکل آمریکا با ایران مساله هسته‌ای نیست

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حسن نصرالله: مشکل آمریکا با ایران مساله هسته‌ای نیست

اعضای کنگره آمریکا به طور فراجناحی به دنبال واکنش سریع به حملات ایران به اسرائیل هستند

مجلس نمایندگان آمریکا «از نهر تا بحر» را به عنوان شعار «یهودستیزانه» محکوم کرد