هزاران اسکی‌باز و گردشگر در کوه‌های آلپ سوئیس برفگیر شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
پیست اسکی زرمات سوئیس
پیست اسکی زرمات سوئیس

بارش برف سنگین در سوئیس راه‌ها را بند آورد به طوری که حدود ۱۳ هزار گردشگر و اسکی‌باز نتوانستند به خانه‌های خود بازگردند.

این حادثه روز سه‌شنبه در پیست اسکی معروف زرمات واقع در جنوب سوئیس روی داد. مسئولان این پیست علاوه بر اعلام بسته شدن تمام راه‌های دسترسی به منطقه با برف سنگین، احتمال قطع برق را نیز برای سه‌شنبه شب پیش‌بینی کرده‌اند.

جاده اصلی زرمات از صبح دوشنبه بسته شده و چند ساعت بعد از آن قطاری که به مقصد پیست در حرکت بود در میانه راه و روی ریل از حرکت بازماند. مسافران زمستانی در این منطقه تا کنون با مشکل جای خواب روبرو نشده‌اند، زیرا این پیست از نظر امکانات اقامتی برای ۱۳۴۰۰ نفر تخت دارد.

مقام‌های هواشناسی سوئیس نسبت به ریزش بهمن و رانش زمین در کل استان واله در این کشور هشدار داده‌اند. بنا به گزارش مسئولان سوئیسی، در منطقه «سمپلون» تنها در ۴۸ ساعت گذشته ارتفاع برف به یک متر و هفتاد سانتی‌متر رسیده است.

هشدار جدی سقوط بهمن در آلپ فرانسه

از سوی دیگر سازمان هواشناسی فرانسه نیز نسبت به سقوط بهمن در مناطق کوهستانی آلپ در جنوب شرقی این کشور هشدار جدی داده است. بارش برف سنگین در بعد از ظهر سه‌شنبه در این منطقه از آغاز شد.

یک اسکی‌باز ۳۹ ساله بریتانیایی که روز شنبه در منطقه تینی فرانسه ناپدید شده بود، هنوز پیدا نشده است. روز سه‌شنبه یک فروند بالگرد برای جستجوی این فرد به پرواز در آمد.

بیشتر بخوانید: گردشگر بریتانیایی در کوه‌های پر از برف فرانسه گم شد

جسد اسکی‌باز دیگری نیز که در کوه‌های پیرنه در جنوب فرانسه گرفتار بهمن شده بود، پس از جستجوی بسیار با استفاده از بالگرد و سگ‌های آموزش‌دیده پیدا شد.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید.