Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هزاران اسکی‌باز و گردشگر در کوه‌های آلپ سوئیس برفگیر شدند

پیست اسکی زرمات سوئیس
پیست اسکی زرمات سوئیس
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک اسکی‌باز بریتانیایی که روز شنبه در منطقه تینی فرانسه ناپدید شده بود، هنوز پیدا نشده است. روز سه‌شنبه یک فروند بالگرد برای جستجوی این فرد به پرواز در آمد.جسد اسکی‌باز دیگری نیز که در کوه‌های پیرنه گرفتار بهمن شده بود، پس از جستجوی بسیار با استفاده از بالگرد و سگ‌های آموزش‌دیده پیدا شد.

آگهی

بارش برف سنگین در سوئیس راه‌ها را بند آورد به طوری که حدود ۱۳ هزار گردشگر و اسکی‌باز نتوانستند به خانه‌های خود بازگردند.

این حادثه روز سه‌شنبه در پیست اسکی معروف زرمات واقع در جنوب سوئیس روی داد. مسئولان این پیست علاوه بر اعلام بسته شدن تمام راه‌های دسترسی به منطقه با برف سنگین، احتمال قطع برق را نیز برای سه‌شنبه شب پیش‌بینی کرده‌اند.

جاده اصلی زرمات از صبح دوشنبه بسته شده و چند ساعت بعد از آن قطاری که به مقصد پیست در حرکت بود در میانه راه و روی ریل از حرکت بازماند. مسافران زمستانی در این منطقه تا کنون با مشکل جای خواب روبرو نشده‌اند، زیرا این پیست از نظر امکانات اقامتی برای ۱۳۴۰۰ نفر تخت دارد.

مقام‌های هواشناسی سوئیس نسبت به ریزش بهمن و رانش زمین در کل استان واله در این کشور هشدار داده‌اند. بنا به گزارش مسئولان سوئیسی، در منطقه «سمپلون» تنها در ۴۸ ساعت گذشته ارتفاع برف به یک متر و هفتاد سانتی‌متر رسیده است.

هشدار جدی سقوط بهمن در آلپ فرانسه

از سوی دیگر سازمان هواشناسی فرانسه نیز نسبت به سقوط بهمن در مناطق کوهستانی آلپ در جنوب شرقی این کشور هشدار جدی داده است. بارش برف سنگین در بعد از ظهر سه‌شنبه در این منطقه از آغاز شد.

یک اسکی‌باز ۳۹ ساله بریتانیایی که روز شنبه در منطقه تینی فرانسه ناپدید شده بود، هنوز پیدا نشده است. روز سه‌شنبه یک فروند بالگرد برای جستجوی این فرد به پرواز در آمد.

بیشتر بخوانید: گردشگر بریتانیایی در کوه‌های پر از برف فرانسه گم شد

جسد اسکی‌باز دیگری نیز که در کوه‌های پیرنه در جنوب فرانسه گرفتار بهمن شده بود، پس از جستجوی بسیار با استفاده از بالگرد و سگ‌های آموزش‌دیده پیدا شد.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اجارۀ هلی‌کوپتر؛ تنها گزینه روستاییان گرفتار در ارتفاعات آلپ فرانسه

آلبوم عکس از شهر وُوِه، آرامگاه چارلی چاپلین در سوئیس

استفاده از کپسول خودکشی 'بزودی' در سوئیس؛ وقتی دکمه را فشار دادید دیگر امکان تغییر تصمیم نیست