Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تعدادی دیگر از شاهزادگان سعودی بازداشت شدند

تعدادی دیگر از شاهزادگان سعودی بازداشت شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

افراد دستگیر شده با تحصن در کاخ سلطنتی در ریاض تلاش داشتند مخالفت و اعتراض خود را به سیاست های جدید ریاضت اقتصادی نشان دهند.

آگهی

مقامات عربستانی در اقدامی جدید یازده شاهزاده دیگر معترض به سیاست های اقتصادی آل سعود را بازداشت کرده اند.

رسانه های عربستان با اعلام این خبر یادآور شدند افراد دستگیر شده با تحصن در کاخ سلطنتی در ریاض تلاش داشتند مخالفت و اعتراض خود را به سیاست های جدید ریاضت اقتصادی نشان دهند. اجرای این سیاست ها دولت را موظف می سازد پرداخت هزینه استفاده شاهزادگان از خدمات عمومی و نیز فاکتورهای آب و برق آنها را قطع کند.

به نوشته روزنامه اینترنتی «سبق» شاهزادگان معترض پس از امتناع از ترک کاخ و اصرار بر محقق شدن خواسته هایشان توسط نیروهای گارد سلطنتی بازداشت شدند.

به گزارش این نشریه اینترنتی پرداخت خسارت مادی مرتبط با صدور حکم اعدام برای یکی از وابستگان نزدیک آنها از جمله دیگر خواسته های شاهزداگان دستگیر شده بوده است.

عربستان سال گذشته میلادی دهها نفر از اعضای خانواده سلطنتی و تنی چند از تجار و مسئولان بلند پایه دولت را در راستای آنچه «مبارزه با فساد» نامیده شد، دستگیر و در یک هتل مجلل زندانی کرد. بیست سه تن از دویست فردی که ماه نوامبر در عربستان سعودی به اتهام فساد مالی دستگیر شده بودند اخیرا پس از مصالحه مالی و پذیرفتن پرداخت وجه تعیین شده از سوی دولت این کشور آزاد شدند.

بیشتر بخوانید: عربستان؛ دستگیری برخی از شاهزاده‌گان و وزرای پیشین به اتهام فساد مالی

عربستان سعودی، بزرگترین صادر کننده نفت در جهان برای مقابله با کاهش درآمد نفتی که بر اساس تخمین ها این کشور را در سال جدید میلادی با 195 میلیارد ریال کسری بودجه مواجه خواهد کرد به سوی اجرای سیاست های ریاضتی و اصلاحی سوق داده است. کاهش یارانه ها، دریافت مالیات بر ارزش افزوده و قطع بودجه اختصاص یافته برای پرداخت هزینه های مصرفی اعضای خانواده سلطنتی از جمله اصلاحات برنامه ریزی شده در این کشور است که قرار بوده از ابتدای سال جاری میلادی به اجرا در آید.

تحلیلگران معتقدند این اقدام دولت عربستان بخشی از برنامه ها و طرح های جدید محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور برای ایجاد اصلاحات است که بیش از مبارزه با فساد و حاکمیت قانون یکدست سازی حکومت و حذف مخالفان و رقبای داخلی را هدف قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: دستگیری شاهزادگان سعودی، مبارزه با فساد یا تحکیم قدرت ولیعهد؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برادرزاده پادشاه عربستان از زندان آزاد شد

چرا اصلاحات در عربستان سعودی به سرعت پیش نخواهد رفت؟

تظاهرات ده‌ها شهروند آلبانی با کوکتل مولوتوف در برابر ساختمان شهرداری تیرانا