هشدار مسکو به واشنگتن: در امور داخلی ایران دخالت نکنید

اعتراضات اخیر در ایران
اعتراضات اخیر در ایران Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

معاون وزیر خارجه روسیه درخواست آمریکا برای برگزاری جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل در مورد ایران را «مضر و مخرب» ارزیابی کرد.

آگهی

روسیه روز پنجشنبه به آمریکا در مورد هرگونه «دخالت در امور داخلی ایران» هشدار داد.

سرگی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با خبرگزاری تاس گفت: «به ایالات متحده هشدار می دهیم که از تلاش برای دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران بپرهیزد.»

این مقام روس ضمن نام بردن از دولت ایران به عنوان «دوست» مسکو ابراز اطمینان کرد که تهران بر مشکلات داخلی خود غلبه خواهد کرد. سرگی ریابکوف همچنین درخواست آمریکا برای برگزاری جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل در مورد ایران را «مضر و مخرب» خواند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی تاکید کرد که مسکو نقشی برای شورای امنیت سازمان ملل در زمینه اعتراضات کنونی در ایران متصور نیست. نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد پیش‌تر از درخواست کشورش برای برگزاری جلسه اضطراری شورای امنیت و شورای حقوق بشر در راستای بررسی اعتراضات اخیر ایران خبر داده بود.

سخنان معاون وزیر خارجه روسیه در حالی بیان می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا طی روزهای گذشته به دفعات از تظاهرات اعتراضی در ایران حمایت کرد. رئیس جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه از فرا رسیدن «زمان تغییر» در ایران سخن گفته بود.

بنا به آمار رسمی اعتراضات یک هفته گذشته در ایران دستکم ۲۱ کشته بر جا گذاشته است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نامۀ ۵۲ کارشناس امنیتی آمریکا به دونالد ترامپ برای حفظ توافق هسته‌ای

واکنش ظریف به دعوت اتحادیه اروپا در پی نگرانی‌های حقوق بشری

مدیر مسئول شرق در گفتگو با یورونیوز: هیچکس با خشونت موافق نیست