Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ویدئو؛ جدال توئیتری رهبران ایران و آمریکا

ویدئو؛ جدال توئیتری رهبران ایران و آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آقای خامنه‌ای در حساب توییتری خود تاکنون شش بار به‌طور مستقیم نام «ترامپ» را آورده است. تمام این توییت‌ها در سال ۲۰۱۷ انجام شده است. اما آقای ترامپ، تنها دو بار، آن‌هم در سال ۲۰۱۴ یعنی زمانیکه هنوز رئیس جمهوری آمریکا نبود به‌طور مستقیم نام «خامنه‌ای» را ذکر کرده است.

آگهی

این روزها همزمان با تظاهرات و ناآرامی‌ها در شهرهای مختلف ایران، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا به طور منظم و پررنگ در توییتر درباره اتفاق‌های داخل ایران نظراتش را می‌نویسد. ۴۶ میلیون نفر، حساب توییتری آقای ترامپ را دنبال می‌کنند. از سوی دیگر حساب توییتری منتسب به علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران هم به زبان‌های مختلف فعال است. رهبر ایران به مانند ترامپ خود توییت نمی‌کند بلکه بخش‌هایی از سخنرانی‌ها و دیدارهای عمومی وی در توییتر به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی، اسپانیایی ... منتشر می‌شود. ۴۲۶ هزار نفر حساب توییتری آقای خامنه‌ای به زبان انگلیسی را دنبال می‌کنند.

اما این دو شخصیت سیاسی چه توییت‌هایی درباره ایران و آمریکا و یا یکدیگر داشته‌اند؟

آقای خامنه‌ای در حساب توییتری خود تاکنون شش بار به‌طور مستقیم نام «ترامپ» را آورده است. تمام این توییت‌ها در سال ۲۰۱۷ انجام شده است. اما آقای ترامپ، تنها دو بار، آن‌هم در سال ۲۰۱۴ یعنی زمانیکه هنوز رئیس جمهوری آمریکا نبود به‌طور مستقیم نام «خامنه‌ای» را آورده است.

یورونیوز در ویدئویی کوتاه اقدام به کنار هم قرار دادن چند توییت این دو فرد در موضوعات مربوط به دو کشور کرده است.   

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیپلماسی توییتری ترامپ چه تاثیری بر اعتراضات در ایران دارد؟

اشتباه توییتری دونالد ترامپ: «covfefe» به چه معنا است؟

آیا سوء قصد به جان ترامپ پیروزی او در انتخابات پیش‌روی آمریکا را تضمین کرد؟