پیگرد قانونی شرکت اپل به دلیل کاهش عمدی سرعت آیفون‌های قدیمی

Apple iPhone 7 Plus smartphone
Apple iPhone 7 Plus smartphone Copyright  Andri Koolme
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تاکنون هشت شکایت علیه اپل در دادگاه‌های منطقه‌ای کالیفرنیا، نیویورک و ایلینوی و همچنین شکایت مشابهی در دادگاه اسرائیل مطرح شده است.

آگهی

گروهی از کاربران گوشی‌های آیفون با این استدلال که شرکت اپل با کاهش عمدی سرعت آیفون‌های قدیمی و عدم اطلاع رسانی در این باره مشتریان خود را فریب داده است، علیه این شرکت اقدام به طرح دعوی کرده‌اند.

بر این اساس تاکنون هشت شکایت علیه اپل در دادگاه‌های منطقه‌ای کالیفرنیا، نیویورک و ایلینوی و همچنین شکایت مشابهی در دادگاه اسرائیل مطرح شده است.

بیشتر بخوانید: اپل کاهش عمدی سرعت آیفون‌های قدیمی را پذیرفت

افشاگری در زمینه کاهش عمدی سرعت آیفون‌های قدیمی در ۱۸ دسامبر توسط شرکت تخصصی نرم افزاری «Primate Labs» انجام شد. آنها اعلام کردند که بین به‌روز رسانی گوشی‌های قدیمی آیفون و کاهش سرعت پردازش آنها ارتباطی وجود دارد. 

شرکت اپل نیز در ۲۰ دسامبر تایید کرد که با هدف کم کردن میزان مصرف انرژی گوشی‌های تلفن همراه و جلوگیری از خاموشی ناگهانی آنها در پی پایان شارژ باطری، بصورت عمدی عملکرد مدل‌های قدیمی خود را کاهش داده است.

بر این اساس توان پردازشی گوشی‌های آیفون 6، آیفون 6s، آیفون SE و آیفون 7 با استفاده از عملیات به‌روز رسانی نرم افزاری کاهش یافته است.

شاکیان اپل این شرکت را به انجام «اقدامات فریبنده و غیراخلاقی» متهم کرده‌اند. در صورت محکومیت اپل در دادگاه، صاحبان این شرکت چند ملیتی آمریکایی با میلیون ها دلار جریمه مواجه خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز دادگاه رسیدگی به پرونده «دروغگویی» دونالد ترامپ درباره ثروتش

آیا محکومیت احتمالی ترامپ در دادگاه می‌تواند مانع از بازگشت او به کاخ سفید شود؟

قاضی آمریکایی یکی از متهمان ۱۱ سپتامبر را به دلیل «عوارض شکنجه در گوانتانامو» از محاکمه معاف کرد