Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

با دختر ۱۰ ساله ایرانی بخاطر «حجاب» برخورد انضباطی می‌شود

Gymnastics
Gymnastics
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی حضور دختر ژیمناست ایرانی در مسابقات خارجی بدون هماهنگی فدراسیون و نداشتن حجاب در تصاویر منتشر شده از وی، رئیس فدراسیون ژیمناستیک ایران بر لزوم ارجاع این مورد به کمیته انضباطی تاکید کرد.

آگهی

در پی انتشار تصاویر بدون حجاب ژیمناست ده ساله ایرانی در مسابقات خارجی، فدراسیون ژیمناستیک ایران از لزوم برخورد انضباطی با وی خبر داد.

زهرا اینچه درگاهی، رئیس فدراسیون ژیمناستیک، ضمن ابراز شگفتی و تاکید بر «خودسرانه و بدون هماهنگی» بودن شرکت این ورزشکار در مسابقات خارجی افزود: «ما به هیچ وجه این اقدام را تائید نمی‌کنیم و طبیعتا این حرکتی شایسته جمهوری اسلامی ایران و دختر ایرانی نیست.»

در حالی که ایران تیم ملی ژیمناستیک بانوان ندارد، رئیس فدراسیون این رشته ورزشی در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: «درست است که دختران مسلمان ما نمی توانند به مسابقات خارجی اعزام شوند اما ما مسابقات اسلامی بانوان را طراحی کرده‌ایم که ظرف دو سال آینده عملیاتی خواهد شد.»

عکس از ایسنا: زهرا اینچه درگاهی، رئیس فدراسیون ژیمناستیک ایران

خانم اینچه اعلام کرد که شرکت این ژیمناست در مسابقات، بدون اطلاع فدراسیون بوده و احتمالا توسط پدر این دختربچه هماهنگ شده است.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک ایران بر لزوم ارجاع این مورد به کمیته انضباطی فدراسیون و ابلاغ تصمیم این کمیته به وزارت ورزش تاکید کرده و گفت: «اطلاعات ما مبهم است و در همان حد فضای مجازی است تا اینکه جلسه کمیته انضباطی تشکیل شود و بعد از آن به صورت نامه نتیجه نهایی را به وزارت ورزش و جوانان اعلام می‌کنیم.»

پدر دختر ژیمناست ایرانی حضور او در مسابقات مالزی را تکذیب کرد

فرشید عبدی پور، پدر این دختربچه ۱۰ ساله و رئیس هیات ژیمناستیک فردیس پس از انتشار این مصاحبه در گفتگو با ایسنا، ضمن تکذیب شرکت دخترش در مسابقات مالزی گفت که تصاویر منتشر شده مربوط به تمرینات شخصی این ژیمناست در ارمنستان و در یک سفر خانوادگی بوده است. آقای عبدی پور تاکید کرد که این تمرینات در دو سالن مجزا انجام شده و عکس‌های منتشر شده از پایان تمرینات با حضور مربیان است.

پدر این دختر ورزشکار ایرانی افزود: «می خواهند من را به این موضوع وصل کنند. عکس ها را از گوشی من برداشته‌اند و من نمی دانم چه عکس‌هایی منتشر شده است. دختر من اصلا به مالزی نرفته و می‌توانم با پاسپورتش آن را ثابت کنم.»

اولین‌بار خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران، با انتشار مقاله‌ای ضمن اعلام حضور بدون هماهنگی این دختر ژیمناست در مسابقات «مالزی»، پوشش وی را «نامناسب» خوانده و گفته بود که لباس مخصوص ژیمناستیک این ورزشکار دختر مانند همان لباسی است که ورزشکاران غیر مسلمان در زمان مسابقه می‌پوشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفتند تو دختری، ورزش را کنار بگذار و سر درست بنشین

درخواست یک مدرسه ابتدایی از دولت بریتانیا: حجاب و روزه ممنوع شود

حواشی حضور مربی مرد تیم زنان تایلند با روسری در ورزشگاه گرگان