دستگیری ۲۳۰ جوان در تهران به علت شرکت در پارتی‌های شب یلدا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
Offender Trouble Handcuffs Police Arrest
Offender Trouble Handcuffs Police Arrest   -  Copyright  Creative Commons Zero - CC0

بیش از دویست دختر و پسر که به مناسبت جشن‌های شب یلدا در دو پارتی شرکت کرده بودند، توسط پلیس تهران دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا این دو میهمانی در منطقه‌های فرمانیه و لواسان تهران برگزار شده بودند. ماموران پلیس با اخذ مجوز به محل برگزاری رفته و حاضران در میهمانی را دستگیر کرده‌اند.

این افراد از طریق شبکۀ اجتماعی اینستاگرام به این میهمانی دعوت شده بودند.

سرهنگ ذوالفقار برفر، رئیس پلیس امنیت اخلاقی تهران بزرگ در این باره گفت: «این افراد در دو عملیات جداگانه دستگیر شدند، یکی از مهمانی‌ها در باغی در لواسان بود که تعداد ۱۴۰ نفر که به صورت مختلط در حال پایکوبی و مصرف مشروبات الکلی بودند، دستگیر شده و محل پلمب شد.»

به گفته او «مهمانی دیگر نیز در منزلی در فرمانیه بود که تعداد ۹۰ نفر در آن دستگیر شدند. بعضی از افراد حاضر در این مهمانی با به اشتراک گذاشتن تصاویر خود به صورت زنده در اینستاگرام دیگران را به شرکت در محل دعوت می‌کردند.»

پلیس خواننده‌های این دو پارتی را نیز دستگیر و ابزار کارشان را توقیف کرده است. خانه و محل برگزاری این مهمانی‌ها نیز از سوی پلیس پلمپ شده است. پلیس همچنین می‌گوید که در این میهمانی‌ها مواد روان گردان پیدا کرده است.

حملۀ نیروهای پلیس به میهمانی‌های خصوصی سابقه طولانی در ایران دارد و صرفا نیز مختص تهران یا مجالس مختلط نمی‌شود.
پلیس این کشور در اسفند سال گذشته به یک میهمانی کاملا زنانه حمله کرد؛ توجیه مقامات پلیس این بود که در این میهمانی «زنان معلوم الحال» حضور داشتند.