Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دستگیری ۱۵ نفر در یک پارتی، تکذیب ضبط سگ‌های خانگی در شاهین‌شهر

دستگیری ۱۵ نفر در یک پارتی، تکذیب ضبط سگ‌های خانگی در شاهین‌شهر
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یک مقام نیروی انتظامی مراجعه ماموران به منازل شهروندان در شاهین شهر اصفهان به منظور ضبط سگ‌های خانگی را تکذیب کرد. در خبر اجتماعی دیگری دادستان شهرستان پردیس از بازداشت ۱۵ دختر و پسر در یکی از باغ‌‌های شهرستان پردیس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی «ایرنا» جهانگیر کریمی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، مراجعه ماموران انتظامی به منازل شهروندان در شاهین شهر به منظور ضبط سگ‌های خانگی را تکذیب کرد و گفت این موضوع سندیت ندارد.

وی افزود: با توجه به اینکه مبنای فعالیت نیروی انتظامی حکم قضایی است و دادستان هم اعلام می‌کند که حکمی صادر نکرده پس نیروی انتظامی نیز اقدامی انجام نداده است.

این مقام ناجا در عین حال گفت: اما همانطور که بارها عنوان شده است ماموران انتظامی با سگ گردانی در خیابان‌ها و پارک‌ها مقابله می کنند.


جهانگیر کریمی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان مراجعه ماموران انتظامی به منازل شهروندان در شاهین شهر به منظور ضبط سگ‌های خانگی را تکذیب کرد.

در همین رابطه محسن بوسعیدی دادستان عمومی و انقلاب شاهین شهر نیز صدور چنین حکمی را تکذیب کرد و گفت: با صاحبان سگ‌های خانگی که شاکی خصوصی داشته باشند مطابق قانون برخورد می‌شود ولی هیچگونه دستور بدون شکایت مبنی بر مراجعه به منازل و جمع آوری سگ‌ها ازسوی این دادستانی صادر نشده است.

خبر ضبط سگ های خانگی در شاهین شهر و رها کردن آنها در بیابان های اطراف در روزهای اخیر در سایت های و شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده ای داشت. براساس این خبر گفته شده بود چهارشنبه هفته گذشته تعدادی از سگ‌های خانگی شهروندان شاهین شهر، در محل زندگی آنها ضبط و سپس در بیابان‌های اطراف این شهر رها شده است، به گونه‌ای که صاحبان سگ ها درحال جستجوی زمین های بیابانی اطراف شاهین شهر برای یافتن سگ‌های خود هستند.

بعد از انتشار این خبر رئیس انجمن حمایت از حیوانات ایران در گفتگو با «ایرنا» از ارسال نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه مبنی بر رسیدگی مستقیم برای حل این مشکل خبر داد و گفت: «ورود به منازل شهروندان برای ضبط اموال شخصی آنها در شاهین شهر بدون دادرسی و انجام مراحل قضایی و صدور محکومیت غیرقانونی است.»


تصویر، مربوط به بازداشت ۱۵ دختر و پسر در یکی از باغ‌های پردیس در روز جمعه چهارم تیر ماه ۱۳۹۵.

دادستان پردیس: ۱۵ دختر و پسر در باغی بازداشت شدند

در رویدادی دیگر حیدر فتاحی٬ دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس از بازداشت ۱۵ دختر و پسر که آنها را هنجارشکن خوانده در یکی از باغ‌های این شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس؛ حیدر فتاحی در خصوص دستگیری این افراد در شهرستان پردیس گفت: «متاسفانه در آستانه شب‌های قدر تعدادی پسر و دختر بدون داشتن نسبت خانوادگی در باغ‌ویلایی، به برگزاری مراسم لهو و لعب اقدام کردند.»

وی افزود: «تعدادی از این افراد به استفاده از مشروبات الکلی اقدام کرده بودند که با گزارش ضابطان به دستگاه قضایی، دستور ویژه برخورد قاطع با این هنجارشکنان صادر شد و پیرو آن تمام متهمان دستگیر شدند و پرونده آنها در حال رسیدگی است.»

فتاحی با اعلام اینکه ۱۵ متهم با میانگین سنی ۲۵ تا ۳۵ سال دستگیر شدند در خصوص مجازات این افراد گفت: «متهمان در بحث مصرف مشروبات الکلی با مجازات حد مواجه می‌شوند؛ اما در صورت اثبات در مورد روابط نامشروع، شلاق، زندان و … را در پیش رو دارند.»


تصویر، مربوط به بازداشت ۱۵ دختر و پسر در یکی از باغ‌های پردیس در روز جمعه چهارم تیر ماه ۱۳۹۵.

در ایران سال‌هاست که گزارش‌های متعددی از بازداشت افراد در مهمانی‌ها و جشن‌های خصوصی منتشر می‌شود. ششم خرداد ماه سال جاری دادستان قزوین خبر داد که ۳۵ دختر و پسر که در یک جشن فارغ‌التحصیلی در اطراف این شهر شرکت کرده بودند، بازداشت شده و هر یک ۹۹ ضربه شلاق خوردند.

چندی قبل غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگو و معاون اول قوه قضائیه گفت: «شواهد و قرائنی وجود دارد که نشان می‌دهد برگزاری پارتی‌ها و مهمانی‌ها از جای دیگری هدایت می‌شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسانه‌های ایران: شماری از بازیکنان فوتبال در یک پارتی بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شدند

دستگیری ۲۳۰ جوان در تهران به علت شرکت در پارتی‌های شب یلدا

اژه‌ای: متهمان پارتی قزوین که شلاق خوردند به حکم‌شان اعتراض نکردند