Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سازمان ملل خطاب به طرف های درگیر در افغانستان: اجازه دهید کودکان واکسینه شوند

واکسیناسیون کودکان افغان
واکسیناسیون کودکان افغان Copyright یونیسف/Unicef
Copyright یونیسف/Unicef
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل هشدار می دهد که افزایش شمار کودکان مبتلا به فلج اطفال در ولسوالی شاه ولی کوت به طور بالقوه می تواند جان صدها هزار کودک را در معرض خطر قرار دهد.

آگهی

آمار سازمان جهانی بهداشت نشان می دهد ۲۰ درصد از موارد ابتلا به بیماری فلج اطفال در سطح جهان در ولسوالی شاه ولی کوت در جنوب افغانستان گزارش شده است.

توبی لانزر، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد ضمن هشدار در مورد شیوع بیماری فلج اطفال در ولسوالی شاه ولی کوت از تمام طرف های درگیر در افغانستان خواست به کارکنان بهداشتی اجازه دهند به واکسیناسیون کودکان در این منطقه بپردازند.

هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل همچنین هشدار داده است که افزایش شمار کودکان مبتلا به فلج اطفال در ولسوالی شاه ولی کوت به طور بالقوه می تواند جان صدها هزار کودک را در معرض خطر قرار دهد.

کارزار واکسیناسیون کودکان در ولسوالی شاه ولی کوت که بخشهای گسترده ای از آن تحت کنترل طالیبان قرار دارد، از روز دوشنبه آغاز شده است. با این حال ماموران واکسیناسیون در تنها سه ناحیه از ۲۸ ناحیه ای که به دنبال دسترسی به آن بودند، امکان فعالیت یافتند.

طرح واکسیناسیون در مقابل فلج اطفال در ولسوالی شاه کوت ولی و بخشهای دیگر افغانستان توسط وزارت صحت عامه این کشور، سازمان جهانی بهداشت و صندوق کودکان ملل متحد انجام می شود.

شیوع فلج اطفال در ولسوالی شاه ولی کوت در ولایت قندهار از جمله پیامدهای جنگ در این منطقه محسوب می شود. از ۲۰ مورد جدید ابتلا به بیماری فلج اطفال در جهان طی سال جاری میلادی چهار مورد در ولسوالی شاه ولی کوت گزارش شده است.

هشدار اخیر سازمان ملل در مورد شیوع فلج اطفال در ولایت قندهار در حالی مطرح می شود که بنا به اعلام سازمان جهانی بهداشت تعداد موارد ابتلا به این بیماری در سطح جهان طی سال جاری ۵۰ درصد کاهش یافته است.

کشورهای افغانستان، پاکستان و نیجریه تنها کشورهایی هستند که همچنان گزارشهایی از شیوع فلج اطفال در آنها منتشر می شود. با این حال طی سال جاری میلادی تنها در دو کشور افغانستان و پاکستان موارد جدیدی از ابتلا به این بیماری گزارش شده است.   

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا یک افغان 'شکنجه دیده' را روز کریسمس اخراج می‎کند

نگاهی به مبارزه با فلج اطفال در پاکستان

سازمان ملل متحد: بیش از ۳۰۰ نفر در سیل ناگهانی افغانستان جان باختند