مادورو: احزاب مخالف حق شرکت در انتخابات ونزوئلا را ندارند

مادورو: احزاب مخالف حق شرکت در انتخابات ونزوئلا را ندارند
نگارش از Euronews

نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد احزاب اصلی مخالف دولت نمی توانند در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده این کشور شرکت کنند.

آقای مادورو روز یکشنبه با این استدلال که احزاب مخالف «از نقشه سیاسی محو شده اند» گفت که فقط احزابی می توانند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند که در رای‎گیری برای انتخاب شهرداریها شرکت داشته‌اند.

اشاره نیکولاس مادورو به سه حزب مخالف «نخست عدالت»، «اراده مردمی» و «عمل دمکراتیک» است که انتخابات شهرداری‌ها در روز یکشنبه را تحریم کردند. این احزاب می گویند هدف از رای‎گیری روز یکشنبه تحکیم بیشتر استبداد دولت آقای مادورو بوده است.

حاصل تحریم انتخابات روز یکشنبه توسط احزاب مخالف، پیروزی چشمگیر حزب سوسیالیست نیکولاس مادورو است که بنا بر آخرین نتایج رسمی و آرای شمرده شده توانسته است تقریبا ۴۲ کرسی شهردارها را تا به این لحظه از آن خود کند.

آقای مادوری ۵۵ ساله که پس از هوگو چاوز، به ریاست جمهوری ونزوئلا رسید، در این روز طی یک سخنرانی گفت که دولت و حزب او حداقل ۹۰ درصد ۳۳۵ کرسی شهردارها را بدست آورده است و افزود: «سال ۲۰۱۸ از آن چاوزیست‎هاست».

ونزوئلا همچنان یکی از بدترین تورم‌های اقتصادی در تاریخ آمریکای لاتین را از سر می گذراند و جمعیت ۳۰ میلیون نفری این کشور روزهای دشواری را سپری می کنند.

میلیون ها نفر از مردم ونزوئلا، مجبورند روزانه حداقل از یکی از وعده های غذایی صرف نظر کنند، در تهیه دارو و درمان با مشکل مواجهند و برای تهیه مایحتاج اولیه خود ساعت ها در مقابل فروشگاه ها در صف می ایستند.   

مطالب مرتبط