Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پوتین خطاب به نظامیان روسیه در سوریه: با افتخار به میهن بازمی‌گردید

پوتین خطاب به نظامیان روسیه در سوریه: با افتخار به میهن بازمی‌گردید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در جریان سفری غیرمنتظره به سوریه با بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور دیدار کرد. این ملاقات در پایگاه هوایی حمیمیم در استان لاذقیه انجام شد.

آقای پوتین در این دیدار با تاکید بر اینکه نیروهای روسیه همراه با ارتش سوریه «بخش اعظم تروریست‌های بین‌المللی» را نابود کرده‌اند از خروج نظامیان روس از سوریه خبر داد. به این ترتیب عملیات نظامی ارتش روسیه در سوریه پس از دو سال پایان خواهد یافت.

رئیس جمهوری روسیه در بخش دیگری از سخنانش گفت: «هدف ما مبارزه با جنایتکاران مسلح در سورریه بود، لازمه این کار حضور نظامی قدرتمند بود. ما به به طور کامل و به بهترین وجه به اهدافمان رسیدیم.» وی همچنین تاکید کرد که «سوریه به عنوان یک کشور مستقل و مقتدر حفظ شد.»

آقای پوتین همچنین از نابودی «یکی از قدرتمندترین گروه‌های تروریستی در سطح بین الملل» توسط نظامیان روسیه و سوریه سخن گفت. وی خطاب به نظامیان روسیه گفت: «شما با افتخار به خانه‌هایتان و نزد خانواده‌هایتان باز می‌گردید. دوستان، میهن منتظر شماست.» وی افزود: «اگر تروریست‌ها بار دیگر عرض اندام کنند، با قدرتی که هرگز دیده نشده آنها را هدف قرار می‌دهیم. ما هرگز کسانی را که در راه مبارزه با تروریسم در سوریه و کشورمان روسیه جان باخته‌اند فراموش نخواهیم کرد.»

نظامیان روسیه از سال ۲۰۱۵ در سوریه حضور یافتند و عملیات نظامی آنها موجب سرکوب مخالفان دولت بشار اسد بویژه در استان حلب شد.

سفر آقای پوتین به سوریه پیش از سفر او به مصر و به همراه وزیر دفاع روسیه انجام شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرگ ۳۹ نفر در پی سقوط هواپیمای ترابری روسیه در سوریه

سوریه ورود نظامیان چینی به این کشور را تکذیب کرد

ویدئوی جلوگیری از حرکت اسد در کنار پوتین بحث برانگیز شد