Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مدینه، دختر افغان روی ریل‌ راه آهن از رسیدن به لندن باز ماند

مدینه، دختر افغان روی ریل‌ راه آهن از رسیدن به لندن باز ماند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خانواده حسینی برای گم نکردن راه در شب بر روی ریل آهن راه می رفتند

آگهی

مدینه، دختر شش ساله افغان همراه ۵ تن دیگر از اعضای خانواده اش شبانه مسیر بازگشت به صربستان را پیاده می پیمودند. مرزهای بسته کرواسی به آنها اجازه گذر کردن را نداده بود. به گفته مادر مدینه تنها یک صدای مهیب در تاریکی شب بین او و دخترش برای همیشه جدایی انداخت. خانواده حسینی برای گم نکردن راه در شب بر روی ریل آهن راه می رفتند. رسیدن ناگهانی قطار فرصت واکنش به موقع را به خانواده نمی دهد. 

مدینه اکنون در دشتی یخزده واقع در منطقه مرزی ووجوُدین در شمال صربستان خاک شده است. خانواده مجبور شدند او را در انتهای یک گورستان ارتدکس دفن کنند. نام برخی از گورها دیگر حتی خوانا نیست. فراموشی در این گورستان، بیش از هر جای دیگری سایه افکنده است.

رحمت شاه حسینی، مادر مدینه عکس‌های دو روز پیش از حادثه را مرور می کند. مدینه موهایی کوتاه دارد و چهره اش از شیطنت کودکی برق می زند.

این خانواده برای رسیدن به لندن، از ایران، ترکیه، بلغارستان و صربستان گذر کردند. یکی از اعضای خانواده می گوید که مدینه مدام از او می پرسیده که آیا به لندن رسیده اند.

خانواده حسینی می گوید که آنها موفق به گذر از مرز و عبور از سیم های خاردار کرواسی شده بودند. پلیس کرواسی با شناسایی خانواده، آنها را به مرز باز برمی گرداند و از آنها می خواهد که شبانه به صربستان باز گردند. علی رغم اصرار خانواده برای اتراق شبانه در مرز در یک پناهگاه، به گفته خانواده حسینی، پلیس مرزی به آنها مسیر راه آهن را نشان می دهد و از آنها می خواهد که باز گردند.

پلیس کرواسی مسئولیت مرگ کودک را بر عهده نمی گیرد و تاکید می کند که حادثه در خاک صربستان روی داده است. 

کمیساریای پناهندگان صربستان اعلام کرده که این نهاد هزینه دفن کودک را برعهده گرفته است. به گفته خانواده، آنها هنوز گواهی دفن دریافت نکرده اند. با داشتن گواهی دفن، آنها می توانند در آینده، جسد دخترشان را به جای دیگری منتقل کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه؛ پلیس با ورود به صحن دانشگاه تحصن دانشجویان را شکست

رئیس جمهور صربستان به نقاش ۱۰ ساله افغان پیشنهاد تابعیت داد

آغاز دومین مرحله حصارکشی در مرز مجارستان با صربستان