Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

موافقان و مخالفان انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس چه می‌گویند؟

موافقان و مخالفان انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس چه می‌گویند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

ساعاتی مانده به سخنرانی دونالد ترامپ درباره انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس (اورشلیم) که حرکتی نمادین در به رسمیت شناختن این شهر بعنوان پایتخت اسرائیل است، موافقان و مخالفان، واکنش خود را نسبت به این موضوع نشان می‌دهند.

دانیل شوآمنتال از کمیته یهودیان آمریکا مستقر در بروکسل می‌گوید: «فرمان ترامپ که اورشلیم را بعنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت خواهد شناخت، انجام همان کاری که از او انتظار می‌رود یعنی اجرای عدالت تاریخی است. این خنده دار است که سفارتخانه آمریکا ، سفارتخانه‌های اروپا و نهادهای بین‌المللی در تل‌آویو باشد و نه در پایتخت اسرائیل یعنی اورشلیم... این شهر جایی است که ادارات، دادگستری و پارلمان اسرايبل در آن قرار دارد.»

A post shared by The Guardian (@guardian) on

رعنا، دختر فلسطینی ساکن بروکسل نیز درباره احتمال انتقال سفارت ایالات متحده به بیت المقدس می‌گوید: «این مساله همه طرفین را در داخل و خارج فلسطین تحت تاثیر قرار خواهد داد. موضوعی که همه چیز را برای ما سخت‌تر می‌کند این است که هیچ کس در جهان عرب از فلسطین حمایت نمی‌کند. من نمی‌دانم که کشورهای عربی در حال حاضر به طور ضمنی و تنها در رسانه‌ها با این موضوع مخالفت می‌کنند یا اینکه در محافل عمومی نیز مخالفت خود را اعلام خواهند کرد.»

A post shared by سارة☆ (@neonettaaaa) on

نیما قدکپور، خبرنگار یورونیوز در بروکسل می‌گوید: «تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا مبنی بر انتقال سفارت کشورش از تل‌آویو در اسرائیل به شهر بیت‌المقدس واکنش‌های مختلفی را در اروپا در پی داشته است. فدریکا موگرینی روز گذشته در نشست خبری پس از اجلاس ناتو در بروکسل اعلام کرد که بیت‌المقدس پایتخت اسرائیل و فلسطین است. منتظر هستیم تا واکنش بقیه رهبران اروپایی را در این زمینه دنبال کنیم. مهم‌ترین خبری که امروز دریافت کردیم این بود که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، دوشنبه وارد بروکسل، پایتخت بلژیک و مقر اتحادیه اروپا خواهد شد. اینجا امروز در مقالب نمایندگی دولت خودگردان فلسطینی با افرادی صحبت کردم که نسبت به عدم حمایت کشورهای عربی نگران بودند. باید دید در ساعات آینده با اعلام تصمیم دونالد ترامپ، واکنش ها نسبت به این موضوع چه خواهد بود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌های بین‌المللی به انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس

ترامپ روز چهارشنبه درباره انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس صحبت خواهد کرد

فراخوان ارتش اسرائیل برای سربازگیری از یهودیان حریدی؛ ارتدکس‌ها فرمان نمی‌برند